...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

XXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Nasza piętrowa, tematycznie podzielona ekspozycja targowa robiła na wszystkich duże wrażenie.

.

W pierwszym tygodniu września tradycyjnie już miała miejsce jedna z trzech najważniejszych imprez militarnych w Europie – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Od wielu lat te kieleckie targi stanowią miejsce prezentacji najnowocześniejszych technologii i produktów w zakresie uzbrojenia i techniki wojskowej.

Nasza firma już po raz piąty prezentowała swoją ofertę, dedykowaną dla przemysłu obronnego. W tym roku postawiliśmy na bardzo szeroką ekspozycję produktów, zarówno z działu lotniczego, jak i drogowego. Po raz pierwszy towarzyszyli nam również w tak dużym gronie nasi zagraniczni partnerzy.

Najliczniejszą reprezentację (4-osobową) tworzyli przedstawiciele firmy L3 Wescam.
Na stoisku prezentowaliśmy system MX-RSTA oraz MX-15 HDi tego kanadyjskiego producenta.

Po raz pierwszy na kieleckich targach zaprezentowaliśmy akumulatory firmy Hawker z grupy Enersys.

Do o tegorocznych targowych hitów śmiało można było również zaliczyć system zarządzania lotem FMS firmy Universal Avionics, prezentowany na specjalnym symulatorze.

Ważnym punktem naszej ekspozycji były urządzenia firmy HR Smith - anteny lotnicze i związane z nimi akcesoria. HR Smith oferuje szeroki wybór anten HF/UHF/VHF dla samolotów i śmigłowców cywilnych i wojskowych - anteny komunikacyjne, anteny systemów nawigacyjnych, a także anteny do przesyłu danych.

Zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się również prezentowane po raz pierwszy bezprzewodowe systemy intercom Polycon firmy Axnes. Wodoodporne, wstrząsoodporne radiostacje Polycon zostały opracowane z myślą oraz w ścisłej współpracy z zespołami SAR oraz EMS, które pracują w trudnych warunkach. System w pełni integruje zewnętrzny zespół operacyjny z interkomem statku powietrznego, przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia świadomości sytuacyjnej oraz zapewniania stałej, nieprzerwanej komunikacji pomiędzy członkami załogi, która ma kluczowe znaczenie dla realizacji misji.

Na targach gościliśmy kilkunastu naszych partnerów z firm: Enersys, HR Smith, Insyen, Universal Avionics, Axnes, Thommen oraz L3 Wescam.

Na targach gościliśmy kilkunastu naszych partnerów z firm: Enersys, HR Smith, Insyen, Universal Avionics, Axnes, Thommen oraz L3 Wescam.

W tegorocznej ekspozycji nie mogło zabraknąć naszych stałych elementów - wyświetlaczy firm Avidyne, Universal Avionics, czy Aspen Avionics, wchodzących w skład nowoczesnych systemów „glass-cockpit” i stanowiących propozycję modernizacji awioniki, m.in. na śmigłowcach R44. Stałe miejsce na MSPO zajmuje również ekspozycja awioniki firmy Honeywell. Prezentowane produkty z działu lotniczego obejmowały również nadajniki ratunkowe ELT Kannad oraz wyposażenie radiowo - nawigacyjne Bendix/King.

Jakkolwiek tegoroczna nasza oferta dedykowana dla sprzętu lotniczego była bardzo szeroka nie zapomnieliśmy o urządzeniach dla sektora lądowego. Jak wspominaliśmy hitami tegorocznej ekspozycji był sprzęt dedykowany ściśle dla pojazdów bojowych (kamera MX RSTA) oraz dla żołnierza - przenośna ładowarka oraz przenośny akumulator litowo-jonowy ENERSYS ABSL. Stanowią one niezbędne wyposażenie współczesnego, nowoczesnego żołnierza. Ofertę dla wojsk lądowych tradycyjnie już uzupełniała elektronika pokładowa Continental VDO oraz wskaźniki i czujniki tego producenta.

W roku ubiegłym na kieleckich targach zadebiutował obecny również i w tym roku pływający transporter opancerzony HIPOPOTAM AMZ Kutno. Zastosowano w nim cały system elektroniki pokładowej Kibes 32-multipleksery, komputer ZR32A oraz deskę MOKI3. Na tegorocznym Transexpo dołączył do niego pływający transporter BÓBR, który również został wyposażony w szynę CAN-KIBES 32. Ponadto na stoisku HSW - Jelcz Komponenty można było zobaczyć pojazdy specjalne o przeznaczeniu militarnym, wyposażone we wskaźniki CAN – Cockpit Continental.

Stałym elementem naszej ekspozycji stanową klimatyzatory Konvekta, od lat z powodzeniem użytkowane w polskich pojazdach wojskowych.

Na

Na tegorocznym MSPO mieliśmy okazję spotkać się z Ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephenem Mullem, który zainteresowany był naszą współpracą z amerykańskimi partnerami - firmami – Honeywell oraz Telephonics.

Podczas tegorocznych targów swoją obecnością na naszym stoisku zaszczycił nas Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen Mull. Przedstawiliśmy mu profil działalności naszej firmy. W głównej mierze rozmowy dotyczyły naszej współpracy z amerykańskimi firmami – Honeywell oraz Telephonics, stanu dzisiejszego i planów na przyszłość.
Miło nam było gościć również delegacje zagraniczne z Norwegii i Azerbejdżanu.

Niepisaną tradycją na naszym stoisku stał się już staropolski poczęstunek, którym raczyliśmy naszych gości. Wszystkim którzy odwiedzili nas na tegorocznych targach serdecznie dziękujemy za złożone nam wizyty.