...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

DRABPOL News


DRABPOL News


Zapraszamy do zapoznania się z naszym firmowym wydawnictwem- Drabpol News, który od 2012 r.
ukazuje się jako kwartalnik w poszerzonym wydaniu i nakładzie. Na jego łamach dzielimy się z Czytelnikami nowinami z naszej
codziennej działalności, przedstawiamy nowe projekty, zamieszczamy rozmowy i opinie naszych klientów, a także nowości,
dotyczące oferowanych przez nas produktów i usług.

Miłej lektury!

kwartalnik firmowy nr 3 (96)

Lipiec - Wrzesień 2022Po długim, pandemicznym okresie jesień przywitała nas dużą ilością różnych branżowych wydarzeń – targów, sympozjów, konferencji. Niektóre z nich, takie jak targi IAA czy INNOTRANS powróciły na światową arenę aż po czterech latach. Długa przerwa spowodowała wysyp nowości i premier. Tak też było w przypadku naszego partnera – firmy Continental, który właśnie na IAA zaprezentował wiele nowości. Przedstawiamy je w tym numerze. Z pewnością zainteresują one zarówno użytkowników tachografów, jak i stacje serwisowe.
Już po raz 13. braliśmy udział w targach MSPO w Kielcach. W tym roku było to wyjątkowe wydarzenie – 30. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Było nam więc bardzo miło wspólnie świętować ten okrągły jubileusz. Wszystkich użytkowników statków powietrznych zachęcamy także do zapoznania się z możliwością aktualizacji systemu G1000 Garmin do G1000 NXi. Modernizacje takie świadczy nas zespół Part 145 w Lotniczym Centrum Serwisowym w Modlinie.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 2 (95)

Kwiecień - Czerwiec 2022 r.Wiosna, mimo wciąż trudnej globalnej sytuacji przyniosła spore ożywienie w branży. Podczas berlińskich targów BUS2BUS odbyła się światowa premiera nowego autobusu wodorowego firmy ARTHUR BUS. Na zaproszenie producenta wzięliśmy udział w tym niecodziennym wydarzeniu, tym bardziej, że mieliśmy swój duży udział w realizacji tego projektu. Miło nam było także uczestniczyć w premierowej odsłonie autobusu wodorowego pod nazwą NesoBus, prezentowanego przez Grupę Polsat Plus oraz ZE PAK. W pojeździe tym także znalazły się oferowane przez nas rozwiązania.Z pewnością na uwagę zasługuje realizacja przez nasze Organizacje-Projektującą Part-21 oraz Obsługową Part-145 systemu zrzutu szczepionek na samolocie Arivan. Stanowisko to zostało przez nas w pełni opracowane, wykonane oraz zamontowane w kabinie pasażersko – ładunkowej samolotu. Zakończyliśmy też prace przy modernizacji wyposażenia nawigacyjnego samolotu Cessna C-172. Cessna ta zyskała na tablicy przyrządów nowy system nawigacyjny DME Bendix King KN 62A.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

 

kwartalnik firmowy nr 1 (94)

Styczeń - Marzec 2022Takiego początku tego roku nie spodziewał się zapewne nikt z nas. Po prawie dwuletnim pandemicznym okresie, liczyliśmy, że nasze życie znów wróci do normy. Niestety wybuch wojny na Ukrainie przekreślił oczekiwany przez wszystkich powrót do normalności. Jako naród stanęliśmy na wysokości zadania, angażując się w wielką pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Także nasz zespół nie pozostał obojętny na cierpienie innych. Od razu przystąpiliśmy do zbiórek niezbędnych rzeczy. W tych trudnych czasach staramy się również wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Klientów. Powiększyliśmy firmową ofertę o nowe rozwiązania, które z pewnością zainteresują obecnych oraz przyszłych odbiorców naszych produktów i usług. Obecna sytuacja na świecie ograniczyła bardzo mocno możliwości zakupu nowych statków powietrznych (GA). Zauważalną tendencją jest zakup używanego sprzętu, który wymaga nie tylko odświeżenia wnętrza, ale przede wszystkim modernizacji wyposażenia awionicznego. Nasze Działy PART-21 oraz PART -145 służą w tym zakresie.W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 4 (93)

Październik - Grudzień 2021Ostatni kwartał tego roku był bardzo aktywny. Po trzech latach powróciły targi Transexpo w Kielcach, w których wzięliśmy udział. Na stoisku swoją premierę miały trzy nasze rozwiązania. System ® ProViu II generacji otrzymał wyróżnienie Targów Kielce. Na uwagę zasługuje również prezentowane na Transexpo autorskie rozwiązanie naszego działu Research & Development pod nazwą PDU (Power Distribution Unit) – urządzenie dystrybucji mocy, przeznaczone do kontroli zasilania w systemach napędu elektrycznego i hybrydowego w autobusach oraz pojazdach ciężarowych. Ostatni kwartał 2021 przyniósł nowości w branży lotniczej. Wiele z nich zostało zaprezentowanych podczas listopadowej Europejskiej Konwencji AEA w Kolonii. Z ostatnich nowości na uwagę z pewnością zasługuje system wyświetlaczy Vantage firmy Avidyne z nowymi, wielkoformatowymi , hybrydowymi ekranami dotykowymi, który przedstawiamy w tym numerze. Swoje nowe rozwiązania wypuścili na rynek także nasi inni partnerzy, m.in. Garmin oraz Universal Avionics.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

 

kwartalnik firmowy nr 3 (92)

Lipiec - Wrzesień 2021Z zachowaniem nadal panujących obostrzeń sanitarnych, po wielu miesiącach stagnacji z przyjemnością wróciliśmy na krajowe imprezy targowe – MSPO w Kielcach oraz Trako w Gdańsku. Na pierwszej prezentowaliśmy nasze propozycje dla wojsk lądowych oraz lotniczych. Z kolei w Gdańsku, wspólnie z naszym, niemieckim partnerem – firmą Konvekta promowaliśmy systemy klimatyzacji-wentylacji-ogrzewania do pojazdów szynowych.
Frekwencja i zainteresowanie targową ofertą pokazało, jak bardzo wyczekiwane były oba wydarzenia. Ostatnie miesiące to także nasza intensywna współpraca z PIMOTem, czego efektem jest realizacja dwóch, ciekawych projektów które przedstawiamy w tym numerze. Na tegorocznym MSPO kamery kanadyjskiego producenta można było zobaczyć zabudowane m.in. w wielozadaniowych śmigłowcach czy w nowym bezzałogowym wiropłacie. Zachęcamy również do zapoznania się nowym programem obsługi technicznej Honeywell Avionics Protection Plan (HAPP), który oferuje pełną ochronę sprzętu awionicznego firmy Honeywell.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 2 (91)

kwiecień - czerwiec 2021Pandemia postawiła przed nami wiele ograniczeń, a co za tym idzie wiele, nowych wyzwań. Jednym z takich wyzwań była zdalna współpraca naszego Departamentu Research & Development z producentami pojazdów. W tym trudnym pandemiczym czasie wspólnie z producentami pojazdów przygotowaliśmy i wdrożyliśmy szereg nowych projektów oraz dokonaliśmy walidacji i aktualizacji poprzednich. W ciągu zaledwie kilku miesięcy zdalnie opracowaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązania programistyczne oparte o szerokie możliwości KIBES 5 u tureckiego producenta pojazdów – firmy Karsan. Zdalnie przeszkoliliśmy również zespół inżynierów tej firmy. Mimo trwającej pandemii koniec wiosny i początek lata to czas wytężonej pracy dla naszej Organizacji Obsługowej Part-145 oraz Projektującej Part-21. Kolejne samoloty trafiły do nas na modernizację awioniki. Zauważyliśmy, że coraz więcej posiadaczy cywilnych statków powietrznych w Polsce podejmuje decyzję o wymianie starego wyposażenia awionicznego.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 1 (90)

Styczeń - Marzec 2021Rok pandemii już na nami. Wszyscy mamy nadzieję, że najgorsze już minęło i w tym roku powrócimy do znanej nam przed pandemią normalności . W oczekiwaniu na ten czas prowadzimy działalność z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. Tym bardziej jest nam miło, że w tym trudnym czasie udało nam się zrealizować kilka ważnych projektów i to w zakresie elektromobilności. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tworzeniu nowego, polskiego autobusu elektrycznego Pilea czy stanowiska testowego z napędem Dana/TM4. Zostaliśmy również zaproszeni do współpracy przy programie Polski E-Van. Mimo wielu obaw, pandemiczny czas nie zastopował działalności naszych Organizacji Obsługowych PART 145 i PART 21. Wielu właścicieli statków powietrznych wykorzystało ten okres na modernizację awioniki w swoich statkach powietrznych. W ciągu ostatnich miesięcy udało się nam więc zakończyć wiele ciekawych projektów w zakresie modernizacji.W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 4 (89)

Październik-Grudzień 2020Chyba wszyscy z ulgę żegnamy stary 2020 r. Z pewnością zapamiętamy go jako czas walki z pandemią, obostrzeń sanitarnych i codziennych trudów, z którymi nam wszystkim przyszło się zmierzyć. Także dla firm niemal ze wszystkich sektorów miniony rok był niezwykle trudny i odcisnął piętno w ich funkcjonowaniu na długie lata. Firma nasza, podobnie jak wiele innych zmuszona była do szybkiej reakcji na nową rzeczywistość. Pandemia wymusiła na nas nowe formy sprzedaży, m.in. przez internet czy prowadzenie szkoleń online. Najważniejsze jest jednak, że w tym trudnym czasie udało się nam zachować 100% zatrudnienia, a nasz zespół szybko dostosował się do niezbędnego reżimu sanitarnego. W mijającym roku pandemia odcisnęła swoje piętno na rynku lotniczym, szczególnie tym międzynarodowym. W znacznie mniejszym stopniu dotknęła lotnictwa zarówno BA, jak i GA. Ten pandemiczny czas wielu właścicieli statków powietrznych wykorzystało na modernizację awioniki w swoich samolotach. Mogliśmy się o tym doskonale przekonać. Nasze Biuro Projektowe PART 21 oraz Organizacja Obsługowa PART 145 nie próżnowały. W ostatnich miesiącach zakończyły kilka interesujących projektów w zakresie modernizacji awioniki w samolotach Cessna. O jednym z nich piszemy w tym numerze. Miło nam także poinformować Czytelników, że mimo pandemii udało nam się utrzymać mocną pozycję na rynku awioniki, o czym świadczą nagrody od naszych partnerów – jak Brązowa Nagroda Dealera firmy Garmin czy nasza obecność na tzw. liście „SAPPHIRE ELITE”, wśród 10. najlepszych dealerów firmy FREEFLIGHT SYSTEMS.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 3 (88)

Lipiec-Wrzesień 2020Powoli przyzwyczajamy się do życia i prowadzenia działalności w czasach pandemii. Także w naszej firmie wprowadzamy kolejne obostrzenia i reżimy sanitarne, by móc dalej sprawnie, a co najważniejsze w pełnym zdrowiu funkcjonować na rynku. Tegoroczna jesień jest bez wątpienia inna niż wszystkie. Do tej pory okres ten był dla nas i dla większości branżowych firm czasem niezwykłej intensywności targowej, zarówno w kraju, jak i za granicą. Po raz pierwszy do kilkunastu lat nie uczestniczyliśmy w charakterze wystawcy w tegorocznym MSPO w Kielcach. Pandemia odcisnęła także swoje piętno w świecie lotniczym w zakresie organizacji różnych imprez targowych i wydarzeń branżowych. Z oczywistych względów w tym roku nie uczestniczyliśmy jako wystawca w MSPO w Kielcach, czy w targach Arms & Security w Kijowie, gdzie co roku promowaliśmy nasze rozwiązania, dedykowane dla branży lotniczej. Skupiliśmy się za to na usługach, świadczonych przez Organizację Obsługową Part 145, m.in. w akresie modernizacji awioniki.W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (87)

Kwiecień-Czerwiec 2020Powoli wracamy wszyscy do normalności. Znoszone zostają kolejne obostrzenia, otwierane są granice, a wielu z nas zachowuje się już tak, jakby pandemia na dobre minęła. Niestety ona cały czas trwa, a skutki jej odczuwać będziemy jeszcze długie miesiące. Jedną z branż, bardzo dotkniętych przez pandemię jest branża transportowa. Jak ze skutkami pandemii zmagają się krajowi przewoźnicy możemy się przekonać czytając wywiad z Panem Piotrem Mikielem – Dyrektorem Departamentu Transportu ZMPD oraz z Panią Dorotą Kacprzyk -Prezes IGKM. Po kilku miesiącach trwającej pandemii zauważyliśmy, że rynek lotniczy zarówno BA, jak i GA całkiem dobrze poradził sobie w nowej rzeczywistości. Wielu pilotów nie zaprzestało lotów, a firmy, w których flota statków powietrznych została uziemiona mogły wykorzystać ten czas na modernizację awoniki w swoich samolotach. Jak przygotować się do tego krok po kroku radzą w tym numerze specjaliści z firmy z Universal Avionics.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

Czytaj teraz

 

Drabpol News Avionics

Czytaj teraz

 

kwartalnik firmowy nr 1 (86)

Styczeń-Marzec 2020

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 1 (86)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 1 (86)
Pierwszy, tegoroczny numer naszego kwartalnika oddajemy w Państwa ręce w niecodziennej sytuacji. Scenariusza, jaki napisał
nam ten rok chyba nikt z nas nie mógł przewidzieć. Pandemia, z jaką przyszło nam się zmierzyć zmusiła nas do zmiany trybu życia, do pozostania w domach, zdalnej pracy czy podjęcia innej formy działalności. Firma nasza, jak wszystkie dziś musi zmierzyć się z obecną sytuacją. Mimo trudów w dalszym ciągu staramy się działać na rzecz naszych Klientów, zgodnie z ich potrzebami i oczekiwaniami. Nowe realia wymagają od nas większej elastyczności w działaniu. Jednym z takich działań, które podjęliśmy jest otwarcie sklepu on-line, który mamy nadzieję w obecnej dobie zadowoli naszych Klientów.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 4 (85)

Październik-Grudzień 2019

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 4 (85)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 4 (85)
Za nami kolejny, pracowity rok. Przyniósł naszej firmie wiele nowych wyzwań i otworzył kolejne pole do działania. Udało nam się sfinalizować umowę o współpracy z amerykańskim koncernem Curtiss-Wright, w naszej ofercie pojawiły się również kompleksowe usługi, związane z produkcją wyrobów na drukarce 3D. Z pewnością najważniejszym celem, jaki osiągneliśmy w mijającym roku było zdobycie przez nas uprawnień do przeprowadzania szkoleń operatorów głowic optoelektronicznych serii MX L3 Harris. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok również przyniesie nam wiele, nowych wyzwań i ciekawych projektów.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 3 (84)

Lipiec-Wrzesień 2019

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 3 (84)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 3 (84)
Na tegorocznym MSPO , na którym jesteśmy już od 11 lat zaprezentowaliśmy kompleksową ofertę dla wojskowych pojazdów bojowych, jak i samych żołnierzy. Zgodnie z obietnicą z ostatniego numeru przedstawiamy naszego, nowego partnera – firmę Curtiss-Wright. Dział Avionics nie narzekał tego lata na nudę. Po kilku miesiącach wzajemnych rozmów podpisaliśmy umowy o wzajemnej współpracy z dwoma liderami na światowym rynku lotniczym - Gogo Business Aviation oraz Bet Shemesh Engines Limited. Miło nam również poinformować o nabyciu przez nas uprawnień do szkolenia operatorów głowic optoelektronicznych serii MX.

W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (83)

Kwiecień-Czerwiec 2019

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 2 (83)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 2 (83)
Drugi numer naszego kwartalnika kontynuujemy w nowej odsłonie, która mamy nadzieję przypadła Wam do gustu. Wiosna, jak co roku to okres naszej aktywności na licznych, branżowych imprezach targowych, sympozjach i konferencjach. Wiele z nich już na stałe wpisało się w nasz kalendarz wystawienniczy, ale nie brakowało też takich, na których zadebiutowaliśmy - mowa tu o konferencjach, organizowanych przez Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, w szeregi której mieliśmy przyjemność przystąpić. Początek dały również targi w niemieckim Friedrichshafen, następnie wystawa w Genewie i na Air Fair w Paryżu kończąc.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 1 (82)

Styczeń-Marzec 2019

Drabpol News Automotive, kwartalnik firmowy nr 1 (82)
Drabpol News Avionics, kwartalnik firmowy nr 1 (82)
Oddajemy w Wasze ręce nasz pierwszy, tegoroczny numer i to w nowej odsłonie. Z uwagi na coraz więcej tematów w działach lądowym oraz lotniczym postanowiliśmy rozdzielić nasz kwartalnik na dwie, niezależne części. Pierwsza z nich dotyczy wyłącznie spraw, związanych z rynkiem Automotive. Druga zaś , zupełnie niezależna poświęcona będzie naszej działalności na rynku lotniczym.
W numerze m. in.:
Drabpol News Automotive

pobierz .pdf

 

Drabpol News Avionics

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 4 (81)

październik - grudzień 2018

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 4 (81)
Końcówka roku 2018 była dla nas dość intensywna, ale tak to z reguły bywa przy zamykaniu kolejnego okresu. Nie zabrakło nam przy tym powodów do radości i dumy. Sukcesem zakończył się nasz udział w kieleckich targach Transexpo. Po raz kolejny otrzymaliśmy Medal Targów Kielce, tym razem za system napędowy TM4 dla elektrycznych autobusów miejskich.W przeddzień targów miło nam było obchodzić w autobusowym gronie nasz "mały" jubileusz 35-lecia działalności na rynku Automotive. Z pewnością, kolejny – już pełne 40-lecie, odbędzie się z wielką pompą.W numerze m. in.:

 

Na koniec chcemy poinformować naszych Czytelników, że od tego wydania rozpoczynamy publikacje wybranych przez nas artykułów z lotniczego magazynu „Avionic News”. Jest to miesięcznik, wydawany przez Stowarzyszenie AEA, którego jesteśmy członkiem. Mamy nadzieje, że zamieszczane artykuły będą dla Was źródłem wielu przydatnych informacji, jak również wielu ciekawostek z lotniczego świata.

Na nowy Rok życzymy wszystkim dużo optymizmu, zdrowia i wielu sukcesów na każdych polu działania.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 3 (80)

Lipiec-Wrzesień 2018

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 3 (80)
Po dosyć spokojnym okresie wakacyjnym z pełną energią rozpoczęliśmy intensywny okres targów, sympozjów i konferencji. Wrzesień przyniósł aż trzy znaczące imprezy targowe z naszym udziałem, w tym bardzo ważne dla nas kieleckie MSPO, na których byliśmy obecni w charakterze wystawcy już po raz 10.W tym okresie udało nam się zrealizować kilka ważnych projektów i to zarówno w dziale lądowym, jak i w lotni- czym. Dumni jesteśmy m.in. z modernizacji awioniki w samolocie ZLIN 242L akrobacyjnej Grupy Żelazny czy w Cessnach 152 Aeroklubu Polskiego.W numerze m. in.:

 

Sukcesem zakończył się również nasz wspólny projekt z firmą Autosan, a jego pierwszym owocem jest elektryczny autobus, w którym dotychczasowa deska MOKI zastąpiona została nowoczesnym 12-calowym wyświetlaczem MVP na zasadzie Plug and Play.

Tradycyjnie już zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi nowościami w zakresie awioniki Garmin i Universal Avionics.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (79)

kwiecień-czerwiec 2018

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 2 (79)
Na ten letni okres oddajemy w Państwa ręce drugi, tegoroczny numer naszego kwartalnika. Miło nam poinformować w nim wszystkich Czytelników
o kolejnych, naszych projektach, zakończonych sukcesem. Pierwszy z nich, opracowany wspólnie z firmą Autosan to rozwiązanie, które pozwala zastąpić standardowy pulpit kierowcy nowoczesnym wyświetlaczem MultiViu Professional, na zasadzie Plug and Play.
Drugi autorski projekt, rozwiązanie - TPMS_TELEMATICS pozwala na integrację systemu monitorowania ciśnienia i temperatury opon z systemami telematycznymi. Rozwiązanie to wdrożyła w swoich pojazdach firma ANWIM S.A., u której mieliśmy przyjemność niedawno gościć.W numerze m. in.:

 

W ostatnich miesiącach nie brakowało ważnych, branżowych imprez z naszym udziałem- zarówno w świecie transportowym, jak i lotniczym.

W naszej ofercie pojawiło się też sporo nowości – nowe wskaźniki, agregat chłodniczy , czy najnowsze rozwiązania w zakresie awioniki lotniczej.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 1 (78)

Styczeń-Marzec 2018

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 1 (78)
Wkroczyliśmy w nowy 2018 r. Dla naszej firmy rok ten jest znaczący, gdyż obchodzimy okrągły, jubileusz 35- lecia naszej działalności na rynku. Tak znacząca rocznica skłania nas do podsumowań, refleksji i wspomnień, ale i pytań o przyszłość.Przez te lata bardzo dużo wydarzyło się w życiu firmy. Odnieśliśmy wiele spektakularnych sukcesów i jak w każdej firmie nie brakowało porażek, ale one motywowały nas do dalszej pracy.W numerze m. in.:

 

To nie jedyny nasz jubileusz, który przypada na ten rok. Równo 15 lat temu nawiązaliśmy współpracę z firmą Toll Collect, dla której powołaliśmy w Polsce autoryzowane stacje serwisowe.

Także w branży lotniczej przyszedł już czas na okrągłe rocznice. W tym roku po raz 10. jako członek AEA uczestniczyliśmy w Konwencji AEA w USA, o czym możemy przeczytać w tym numerze.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 4 (77)

październik-grudzień 2017

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 4 (77)
Ostatnie miesiące 2017 r. były u nas niezwykle pracowite. Po długich miesiącach rozmów podpisaliśmy bowiem umowę o wzajemnej współpracy z kanadyjską firmą TM 4 oraz niemiecką firmą ATG. Tym samy nasze portfolio wzbogaciło się o systemy napędowe do autobusów i pojazdów elektrycznych oraz o systemy przegubowe i przejściowe dla rynku autobusowego.Jesienią także zadebiutowaliśmy w charakterze wystawcy na targach Busworld w belgijskim Kortrijk. Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy na nich nasz autorski projekt – FAPsafety+, który szeroko opisujemy w tym numerze. Samych nowości, jakie pojawiły się w naszej ofercie było zresztą bardzo dużo – zarówno w dziale lądowym, jak i lotniczym Z pewnością nie zabraknie ich także w nowym 2018 roku.W numerze m. in.:

 

Rok ten będzie dla nas szczególnie znaczący – obchodzić będziemy bowiem jubileusz 35-lecia działalności naszej firmy na polskim rynku.

W Nowym Roku życzymy wszystkim, naszym Czytelników dużo zdrowia, radości, realizacji planów i pragnień, a także wielu, wielu sukcesów.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 3 (76)

Lipiec-Wrzesień 2017

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 3 (76)
Z początkiem czerwca zadebiutował na rynku nowy produkt w naszej ofercie- Workshop Tab & W.Easy - system diagnostyczny dla warsztatów i właścicieli flot pojazdów użytkowych. Mamy nadzieję, że spotka się on z dobrym przyjęciem na polskim rynku transportowym.Koniec lata obfitował z kolei w intensywny okres imprez targowych, sympozjów i konferencji.
Kieleckie MSPO i gdańskie TRAKO już na stale wpisały się w nasz kalendarz.
W numerze m. in.:

 

Nie zabrakło również nowości w dziale lotniczym, dotyczących nowych rozwiązań w zakresie awioniki Universal i Garmin. Nas szczególnie cieszy zakończenie wielomiesięcznego projektu modernizacji awioniki na Cessnie 185, o czym piszemy w tym numerze.

Latem udaliśmy się również na Litwę, by uczestniczyć w uroczystym jubileuszu 20-lecia naszego litewskiego partnera – firmy Helisota. Serdecznie gratulujemy okrągłego jubileuszu i życzymy wielu sukcesów na światowych rynkach.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (75)

kwiecień-czerwiec 2017

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 2 (75)
Na ten wakacyjny okres oddajemy w Państwa ręce drugi, tegoroczny numer naszego kwartalnika. W tym roku przypada 20- lecie nawiązania przez nas współpracy z czołowym polskim producentem autobusów i tramwajów – firmą Solaris Bus & Coach. Dziś autobusy i tramwaje firmy Solaris to synonim jakości, solidności i nowoczesności. Obecne są zarówno na polskim, jak i na międzynarodowym rynku. Cieszymy się i jednocześnie czujemy zaszczyceni, że już od 20. lat jesteśmy biznesowym partnerem firmy Solaris.W numerze m. in.:

 

Jubileusz 20-lecia nawiązania współpracy z Solaris Bus & Coach podkreśliliśmy podczas naszego udziału w czerwcowym Solarisposium, gdzie obecni byliśmy w charakterze Partnera Głównego tegorocznej konferencji.

Samych imprez z naszym udziałem, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami również nie brakowało w ostatnich miesiącach. Odwiedziliśmy także nasze autoryzowane stacje serwisowe . Rozmowy z ich przedstawicielami zamieszamy w naszej rubryce „Świat Serwisów”.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 1 (74)

Styczeń-Marzec 2017

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 1 (74)
Za nami pierwszy kwartał tego roku i długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna, choć na razie tylko w kalendarzu. Na ten rok zaplanowaliśmy dużo nowości, i to nie tylko w naszej ofercie handlowej.Przede wszystkim na nowo reaktywowaliśmy w firmie Dział, opiekujący się tylko i wyłącznie naszymi autoryzowanymi stacjami serwisowymi. Pierwsze rezultaty nowego rozdziału współpracy poznamy już wkrótce. W związku z tym wprowadzamy również stałą rubrykę do naszego kwartalnika, poświęconą naszym serwisom partnerskim – Świat Serwisów. Będziemy tu prezentować nasze najlepsze placówki, zamieszczać informacje z ciekawych montaży , jakie miały miejsce w serwisach, podzielimy się z Państwem ich wiedzą i doświadczeniem. W numerze m. in.:

 

Na ten rok przypadł niecodzienny jubileusz – 60 lat stowarzyszenia AEA. Jako jedyni w Polsce jesteśmy członkiem AEA i to już 9 lat.

Podczas tegorocznej konwencji stowarzyszenia w Nowym Orleanie, wspólnie z całą rodziną AEA świętowaliśmy uroczyste obchody jubileuszu. Zapraszamy do naszej relacji z tego wydarzenia.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 4 (73)

październik-grudzień 2016

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 4 (73)
To już ostatni nasz numer w kończącym się 2016 roku. Czas ten sprzyja chwilom refleksji i podsumowań tego co przyniósł cały rok, w jakie obfitował sukcesy i porażki ? Mijający rok śmiało możemy zaliczyć do udanych. Udało nam się zrealizować kilka dużych, ważnych projektów, jak modernizację śmigłowca KGP, który wykonaliśmy z naszym nowym partnerem- firmą Helisota czy wyposażenie pierwszego pojazdu Funter w naszą elektronikę pokładową. Nie brakowało nam także sukcesów- a jednym z nich było otrzymanie Medalu Targów Kielce za nowoczesne miejsce pracy kierowcy mFAP. W numerze m. in.:

 

W mijającym roku powołaliśmy na terenie kraju pierwsze stacje serwisowe obsługujące system Alcolock, zwiększyliśmy również do 68. ilość autoryzowanych serwisów systemów CPC.

Nie wszystkie jednak tematy udało nam się do końca zrealizować. O tych jednak nie będziemy pisać. Mamy nadzieję, że uda nam się je pozytywne zakończyć w nadchodzącym nowym roku, w którym z pewnością nie zabraknie nam nowym wyzwań.

Na Nowy Rok życzymy wszystkim Czytelnikom dużo zdrowia, pogody ducha i optymizmu oraz wielu sukcesów na polu zawodowym , jak i w życiu osobistym.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 3 (72)

lipiec-wrzesień 2016

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 3 (72)
Na koniec lata i początek jesieni przypadł u nas niezwykle intensywny, targowy czas. Długo wyczekiwane przez wszystkich kieleckie targi MSPO przyniosły wiele premier i ważnych spotkań. Nowych projektów i rozwiązań nie brakowało także na naszym stoisku.Niedługo po kieleckiej imprezie udaliśmy się do Niemiec, by uczestniczyć w targach Innotrans w Berlinie oraz IAA w Hanowerze. Na stoiskach naszych partnerów z Continentala, Konvekty oraz Molpiru gościliśmy rodzimych klientów. Na tegorocznym IAA było nam niezmiernie miło uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, jakim było przyznanie tytułu „Bus of the Year 2017” dla autobusu Solaris Urbino 12 electric. Tym bardziej było nam miło, że w autobusie tym znalazły się oferowane przez nas rozwiązania.W numerze m. in.:

 

Z dniem pierwszego września br. firma nasza została członkiem Federalnego Stowarzyszenia Bundesfachgruppe Schwertransporte und Kranarbeiten (BSK) e.V. z siedzibą we Frankfurcie nad Menem.

Jesień to także zapowiedź nowości, które już niebawem pojawią się naszej ofercie. Nowe blokady alkoholowe to rozwiązania, długo wyczekiwane przez rynek. Również piloci nie poczują się zawiedzeni. Nowości z awioniki GARMINA z pewnością zaspokoją ich potrzeby.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (71)

kwiecień-czerwiec 2016

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 2 (71)
Nasz wiosenno- letni numer oddajemy w Państwa ręce w nowej odsłonie. Mamy nadzieję, ze lifting, który przeszedł nasz kwartalnik zostanie dobrze przyjęty przez wszystkich Czytelników. Ostatnie, wiosenne miesiące to u nas bliższe i dalsze podróże na różnego rodzaju imprezy targowe, sympozja i konferencje.W numerze tym znajdziecie też Państwo dawkę informacji o naszych nowych projektach, m.in. wyposażeniu wozu strażackiego firmy Szczęśniak w system Pro Viu, ładowarki Hitachi w wagę Loadtronic 3, czy innowacyjnej konstrukcji PIMOT-u – pojazdu FUNTER w naszą elektronikę pokładową. Przedstawimy również wspólne realizacje z naszym, długoletnim Klientem – firmą Hydrosprzęt. W numerze m. in.:

 

Odwiedziliśmy kilka zagranicznych wystaw m.in. w Niemczech i Czechach; obecni byliśmy też na sympozjach w Hiszpanii i na Słowacji. Tradycyjnie nie mogło nas zabraknąć na corocznej konwencji AEA w USA.

Równie bogato przedstawiał się nasz udział w krajowych imprezach zarówno z branży transportowej, jak i lotniczej. Miłośników lotnictwa zachęcamy do zapoznania się z nowościami
w zakresie awioniki- nowe zegarki Garmin z bogactwem funkcji powinny zainteresować każdego pilota.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 1 (70)

styczeń-marzec 2016

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 1 (70)
W marcu zadebiutowaliśmy na warszawskich targach BusExo, prezentując kompleksową ofertę dla rynku autobusowego. Mocnym punktem naszego, targowego udziału była prelekcja, poświęcona ergonomii pracy kierowcy, jako warunku bezpieczeństwa w transporcie publicznym, którą wygłosiliśmy na specjalnej konferencji.Z początkiem tego roku w naszej ofercie pojawiło się sporo nowości zarówno z działu drogowego, jak i lotniczego. W wyniku nawiązanej współpracy z firmą Cradlepoint oferta nasza powiększyła się o zdalnie zarządzany, mobilny router LTE. Na ten rok również nasz partner– firma Garmin, przygotowała kilka znaczących rozwiązań w dziedzinie awioniki, wyróżniających się bogactwem funkcji oraz nowymi, unikalnymi właściwościami.W numerze m. in.:

TEMAT NUMERU

System ProViu w pojazdach komunalnych

System pełnego podglądu wokół pojazdu ProViu ASL 360 zyskuje coraz większe uznanie wśród wszelkich służb komunalnych.

W ostatnim numerze pisaliśmy o nawiązaniu współpracy z firmą Ekocel i pierwszym zastosowaniu systemu ProViu na pojeździe komunalnym tej firmy. W tego typu pojazdach system kamer ma podwójne zadanie. Nie tylko wpływa na wzrost bezpieczeństwa pracowników i osób postronnych w czasie jazdy i załadunku odpadów, ale też umożliwia rozpatrywanie postępowań reklamacyjnych, gdyż rejestruje stan i dostęp do miejsc odbioru odpadów.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 4 (69)

październik-grudzień 2015

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 4 (69)
Za nami kolejny, 33. rok naszej działalność na rynku. Tradycyjnie koniec roku to czas podsumowań, rozliczeń i robienia planów na przyszłość. Również zadaliśmy sobie pytania, jaki był ten miniony rok, czy przyniósł jakieś dobre zmiany, czy wręcz przeciwnie? Pojawiły się nowe klimatyzatory, nowe systemy telematyczne, a także nowa samolotowa elektronika pokładowa, a to dzięki nawiązaniu współpracy z firmąBecker Avionics. Rok ten przyniósł teżrealizacje dużego, ważnego projektu, jakim było nowatorskie rozwiązanie w zakresie kontroli ciśnienia i temperatury opon w transporcie ponadgabarytowym. W numerze m. in.:

TEMAT NUMERU

Konvekta

W tym numerze sporo miejsca poświęcamy naszemu partnerowi – firmie Konvekta, na stoiskach której gościliśmy na targach w Kortrijk oraz w Hanowerze. Na uwagę zasługuje nowa seria klimatyzatorów – Ultra Light II, a szczególnie klimatyzator UL 500, będący optymalnym rozwiązaniem dla autobusów komunikacji miejskiej.

W większości pojazdów transportu publicznego, klimatyzacja stanowi część standardowego wyposażenia, co zapewnia pasażerom komfort podróży i optymalne warunki pracy dla kierowców.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 3 (68)

lipiec-wrzesień 2015

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 3 (68)
Za nami piękne, upalne lato. Jednak nawet w tegoroczne upały nie spoczywaliśmy na laurach. Na ten okres przypadła bowiem finalizacja naszego wielomiesięcznego, nowatorskiego projektu, roboczo nazwanego "Projekt Panas".W numerze tym przedstawimy sporo nowości, dotyczących naszych projektów, produktów, a także nowych klientów. Dużo miejsca poświęcamy naszym rozwiązaniom w pojazdach szynowych, które to przedstawiliśmy na tegorocznym TRAKO. Miłośnikom lotnictwa polecamy z kolei obszerny artykuł, dotyczący systemu ADS-B, w który już niedługo powinny być wyposażone wszystkie nowe samoloty sprzedawane i rejestrowane w Europie.W numerze m. in.:

TEMAT NUMERU

PROJEKT PANAS

Nowatorski projekt dla przewozów ponadgabarytowych, pierwszy tego typu w całej Eu- ropie opracowany został przez Dział Rozwoju i Wsparcia w naszej firmie w oparciu o konsultacje z pracownikami firmy Panas Transport. "Projekt Panas", od początku wychodził poza wszelkie ramy. Liczba kół i osi z góry przekreślała samodzielne zastosowanie wyłącznie standardowego zestawu CPC. Przekładanie naczep i brak różnicy między ich przodem, a tyłem wymagało automatycznego rozpoznawania naczep i układu kół przez komputer.

Nasza firma pokazuje, czym różni się sprzedawca systemów od firmy wartości dodanej z technicznym profilem działalności. Nad realizacją projektu pracowaliśmy kilka miesięcy.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (67)

kwiecień-czerwiec 2015

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 2 (67)
Przed nami upragnione i wyczekiwane przez wszystkich lato, mamy nadzieję, równie aktywne, jak tegoroczna wiosna. Kończymy ją nową odsłoną naszej strony www.drabpol.pl, nad którą pracowaliśmy długie miesiące i w dalszym ciągu pracujemy. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko jeszcze funkcjonuje na niej tak, jakbyśmy tego sobie życzyli. Każdego jednak dnia, strona jest uzupełniania o nowe materiały. Docelowo ma być dostępna również w wersji angielskiej. Nie chcieliśmy jednak czekać kolejnych tygodni, dlatego też jeszcze przed wakacjami strona została uruchomiona. W numerze m. in.:

 

kwartalnik firmowy nr 1 (66)

styczeń-marzec 2015

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 1 (66)
Początek roku to jeszcze okres lekkiej stagnacji, wyczekiwania na to, co nowego przyniesie nam rynek. Ważną , długo wyczekiwaną chyba przez wszystkich zmianą jest nowelizacja prawa, która ma pomóc w walce z nietrzeźwymi kierowcami. Nowe przepisy dotyczą możliwości instalowania blokad alkoholowych w autach osób skazanych za jazdę po pijanemu. Miejmy nadzieję, że takie rozwiązanie ograniczy liczbę wypadków na polskich drogach z udziałem nietrzeźwych kierowców. Firma nasza wyszła naprzeciw temu tematowi, już od zeszłego roku posiada- my w ofercie systemy blokad alkoholowych, teraz zaś przystąpiliśmy do organizacji na terenie Polski autoryzowanych stacji serwisowych w zakresie instalacji i obsługi systemu ALCOLOCK V3. W numerze m. in.:

TEMAT NUMERU

Piłeś - nie pojedziesz!

Profesjonalne blokady alkoholowe ACS/ ALCOLOCK. Stop pijanym kierowcom - takie hasło powtarzane jest bardzo często przez wiele osób z różnych środowisk. Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, wciąż panuje społeczne przyzwolenie na jazdę pod wpływem alkoholu, a podejmowane do tej pory akcje, co prawda przynosiły poprawy, ale nie eliminowały problemu.

Miło nam też poinformować, że "Mobilny Drabpol" wyruszył już w trasę- taka forma prezentacji oferty produktowej spotkała się z uznaniem naszych klientów. Sporo miejsca w numerze poświęcamy nowościom w dziale Marine - zbliża się sezon żeglarski, więc opisywane przez nas rozwiązania z pewnością zainteresują zarówno producentów jachtów, jak i wszystkich żeglarzy.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 4 (65)

październik-grudzień 2014

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 4 (65)
Miniony rok z pewnością zaliczyć można do udanych. Udało nam się powołać ponad 30 autoryzowanych stacji serwisowych ContiPressure- Check, zresztą sam system wprowadzony został w pierwszych polskich pojazdach. Również pierwsze zastosowania znalazł system pełnego podglądu wokół pojazdu– ProViu 360. Miło nam również poinformować, że ładowarki USB, które prezentowaliśmy w ostatnim numerze z powodzeniem znalazły zastosowanie w autobusach MPK Wrocław i firmy TP BUS. Nie zabraknie u nas kolejnych nowości – tym razem w dziale lotniczym. Czołowi producenci awioniki – Garmin, Rockwell Collins, Honeywell oraz Universal po raz kolejny wyznaczają w tym sektorze trendy na nadchodzące lata.W numerze m. in.:

 

kwartalnik firmowy nr 3 (64)

lipiec-wrzesień 2014

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 3 (64)
Ostatnie miesiące obfitowały w naszej firmie w nowości i to nie tylko produktowe. Na uwagę zasługuje z pewnością nowy wielofunkcyjny wyświetlacz MVP, który podziwiać możemy w autobusie Solaris Urbino 18. W autobusie tym po raz pierwszy zastosowano również ładowarki USB– nowe rozwiązanie firmy Molpir, stworzone z myślą o pasażerach podróżujących środkami komunikacji publicznej. W tym numerze dużo nowości, jak i ciekawostek w dziale telematyki; zachęcamy do zapoznania się z nimi. Wszystkich zainteresuje z pewnością informacja o naszej nowej flocie pojazdów, doskonale wyposażonej we wszystko, co potrzebne do fachowego świadczenia usług w dowolnym, wskazanym przez klienta miejscu.W numerze m. in.:

TEMAT NUMERU

Czas premier na IAA

Na IAA po raz pierwszy zaprezentowano najnowsze miejsce pracy kierowcy– FAP mDWP z nowym, bardziej kolorowym i posiadającym wyższą rozdzielczość wyświetlaczem MVP 12.

Początek jesieni to dla nas co roku okres intensywnego udziału w największych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych imprezach targowych - począwszy od MSPO w Kielcach, poprzez Automechanikę we Frankfurcie, Innotrans w Berlinie, a na IAA w Hanowerze kończąc. W tym roku wspólnie z polskimi dziennikarzami z czołowych branżowych czasopism, portali, a także telewizji wybraliśmy się na targi IAA do Hanoweru. Razem odbyliśmy wyjątkową podróż po stoiskach naszych partnerów, obfitującą w ważne i długo wyczekiwane premiery nowych produktów. Relację z tego niecodziennego pobytu, a także targowe nowości i trendy, jakie obowiązywać będą w niedalekiej przyszłości przedstawiamy w naszym temacie numeru.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 2 (63)

kwiecień-czerwiec 2014

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 2 (63)
Nasz drugi, tegoroczny numer zdominowały sprawy związane z bezpieczeństwem. Zachęcamy wszystkich do dokładnego zapoznania się z projektem „Bezpieczny Autobus”, a przede wszystkim z opiniami na temat użytkowania systemów. Nie brakuje tradycyjnie nowości produktowych – tu na uwagę zasługują system alcolock czy nowy agregat chłodniczy, jak również nowinek, związanych z systemem CPC. Z uwagi na powagę sprawy, mającej znaczenie dla nas wszystkich, w naszym kwartalniku zamieszczamy apel kolacji ProEuro na rzecz szybkiego wejścia Polski do strefy euro, wystosowany do rządu i parlamentu, a także do mediów. Naprawdę warto zapoznać się z jego treścią.W numerze m. in.:

TEMAT NUMERU

Bezpieczny Autobus

Celem projektu Bezpieczny Autobus jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapewnianie go kierującemu pojazdem, pasażerom, a także innym uczestnikom ruchu na drodze.

Wiosna w naszej firmie, jak zwykle należała do bardzo aktywnych. Na ten okres przypada bowiem największa ilości krajowych i zagranicznych imprez targowych, konferencji czy sympozjów, w których bierzemy udział. Odnotowaliśmy również targowe, całkiem udane debiuty. Przede wszystkim jednak, wiosną przystąpiliśmy do realizacji naszego autorskiego projektu „Bezpieczny Autobus”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapewnianie go kierującemu pojazdem, pasażerom, a także innym uczestnikom ruchu na drodze. Tematy, związane z propagowaniem bezpieczeństwa towarzyszą naszej działalności niemal od samego początku. Potwierdzeniem tych działań jest m.in. jest otrzymanie przez Prezesa Pawła Drabczyńskiego zaszczytnego tytułu „Przyjaciela w partnerskiej służbie dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

pobierz .pdf

 

kwartalnik firmowy nr 1 (62)

styczeń-marzec 2014

Drabpol News, kwartalnik firmowy nr 1 (62)
W pierwszym tegorocznym numerze nie brakuje nowinek i nowości. Z początkiem roku wprowadziliśmy nową usługę „4 safe”, którą z pewnością docenią zarządcy flotami pojazdów. Wszystko na temat nowej usługi w „Temacie numeru”. Zachęcamy również do zapoznania się z treścią rozmowy, jaką przeprowadziliśmy z wójtem Gminy Strzelce, a dotyczyła ona skradzionej maszyny, należącej do tej Gminy. Na szczęście zguba szybko się odnalazła, a my mieliśmy w tym swój udział. Na uwagę zasługują również prezentacje produktowe, jakie towarzyszyły tegorocznej konwencji AEA w USA, w której tradycyjnie już braliśmy udział.W numerze m. in.:

TEMAT NUMERU

Usługa "4safe" pobieranie i archiwizacja danych

Dzięki usłudze „4safe” na zlecenie Klienta przejmujemy na siebie obowiązek pobierania danych z tachografów cyfrowych i kart kierowców– poprzez ich archiwizację, a na analizie i raportowaniu kończąc.

Za nami pierwszy kwartał tego roku, w końcu upragniona i długo wyczekiwana wiosna, choć trzeba przyznać, że tegoroczna zima była dla nas wyjątkowa łaskawa. Początek roku w naszej firmie to dwa duże projekty. Pierwszy związany jest z powoływaniem przez nas w Polsce stacji serwisowych do instalacji i obsługi systemu kontroli ciśnienia i temperatury w oponach (CPC). Za nami już szkolenia dla pierwszych serwisów, które to otrzymały świadectwa autoryzacji w tym zakresie. Drugi, duży projekt związany jest z promowaniem idei bezpiecznego autobusu/ pojazdu, dzięki m.in. testowym montażom w wybranych pojazdach systemu pełnego podglądu – kamer ProViu 360. Są to dla nas nowe wyzwania, o kolejnych etapach ich realizacji będziemy Państwa na bieżąco informować w naszym Drabpol Newsie.

pobierz .pdf

 


Czy wiesz, że....


Zapraszamy do zapoznania się z naszym firmowym wydawnictwem- Drabpol News.
Pierwszy numer, jeszcze pod nazwą "DSI- Drabpol-Serwis-Informacje", w wydaniu czarno-białym ukazał się w lipcu 1998 r.
i w formie miesięcznika funkcjonował do końca 1999 r. Zmiana nazwy na Drabpol News, a zarazem formy i szaty graficznej nastąpiła w 2001 r.
Już po roku zmieniliśmy wygląd logo, a w kolejnych latach poszerzyliśmy objętość i zakres tematyczny naszej gazety.

archiwum:

drabpol, kwartalnik firmowy nr (1)drabpol, kwartalnik firmowy nr (7)drabpol, kwartalnik firmowy nr (8)

drabpol, kwartalnik firmowy nr (1)drabpol, kwartalnik firmowy nr (2)drabpol, kwartalnik firmowy nr (3)drabpol, kwartalnik firmowy nr (4)drabpol, kwartalnik firmowy nr (5)drabpol, kwartalnik firmowy nr (6)drabpol, kwartalnik firmowy nr (16)drabpol, kwartalnik firmowy nr (17)drabpol, kwartalnik firmowy nr (18)drabpol, kwartalnik firmowy nr (19)drabpol, kwartalnik firmowy nr (20)drabpol, kwartalnik firmowy nr (21)drabpol, kwartalnik firmowy nr (22)drabpol, kwartalnik firmowy nr (24)drabpol, kwartalnik firmowy nr (25)drabpol, kwartalnik firmowy nr (DS)drabpol, kwartalnik firmowy nr (26)drabpol, kwartalnik firmowy nr (27)drabpol, kwartalnik firmowy nr (28)drabpol, kwartalnik firmowy nr (29)drabpol, kwartalnik firmowy nr (30)drabpol, kwartalnik firmowy nr (32)

drabpol, kwartalnik firmowy nr (33)drabpol, kwartalnik firmowy nr (35)drabpol, kwartalnik firmowy nr (36)drabpol, kwartalnik firmowy nr (37)drabpol, kwartalnik firmowy nr (38)drabpol, kwartalnik firmowy nr (39)drabpol, kwartalnik firmowy nr (40)drabpol, kwartalnik firmowy nr (41)drabpol, kwartalnik firmowy nr (42)drabpol, kwartalnik firmowy nr (43)drabpol, kwartalnik firmowy nr (44)drabpol, kwartalnik firmowy nr (45)drabpol, kwartalnik firmowy nr (46)drabpol, kwartalnik firmowy nr (47)drabpol, kwartalnik firmowy nr (48)drabpol, kwartalnik firmowy nr (49)

drabpol, kwartalnik firmowy nr (55)drabpol, kwartalnik firmowy nr (56)drabpol, kwartalnik firmowy nr (57)drabpol, kwartalnik firmowy nr (58)drabpol, kwartalnik firmowy nr (59)drabpol, kwartalnik firmowy nr (60)drabpol, kwartalnik firmowy nr (61)

Redakcja DRABPOL News
REDAKCJA | kontakt

Wydawca:

DRABPOL Sp. Jawna P. Drabczyński i Wspólnik
42-233 Mykanów
ul. Akacjowa 24/26

tel. +48 34 366 00 22,
fax +48 34 366 01 02

e-mail centrala@drabpol.pl