...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Historia Firmy DRABPOL

DRABPOL w latach 1983 - 2015

Przejdź do roku: 1983 | 1992 | 1997 | 2003 | 2006 | 2008 | 2012 | 2014

1983 rok

początek działalności

HISTORIA DRABPOL SIĘGA 1983 ROKU


Wszystko zaczelo sie 36 lat wczesniej...

w Czestochowie, dnia 15 stycznia 1983

Paweł Drabczyński 15 stycznia 1983 roku otworzył, jak się później okazało zalążek Drabpolu, „Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej”. Po trzech latach działalności do oferty firmy trafiły tachografy. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że to one na zawsze odmienią losy firmy. Ówczesny zespół liczył pięć osób, z Pawłem Drabczyńskim włącznie. Dla potrzeb rozbudowy tachografów stworzono stanowiska komputerowe wyposażone w komputery "Spectrum".

Drabpol, Siedziba firmy w 1983 roku

 
W tym budynku mieściła się pierwsza siedziba naszej firmy (1983) Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej przy WSI Uniwersum w Częstochowie.

W 1987 roku po raz pierwszy została zmieniona nazwa firmy, na "Zakład Naprawy Elektroniki Samochodowej i Tachografów". Już rok później osiągnięto zawrotną ilość naprawianych rocznie tachografów- 6000 sztuk. Do dziś Paweł Drabczyński wspomina tamte czasy- "to było Eldorado".

Drabpol, Pierwsze stanowisko do kontroli i napraw tachografów, rok 1986

 
Pierwsze stanowisko do kontroli i napraw tachografów, rok 1986

Wraz z nastaniem roku 1990 i idących za nim zmian polityczno-gospodarczych, również my się zmienialiśmy. Powstała firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „DRAB” Paweł Drabczyński i Teodora Drabczyńska. Na zmianach czysto formalnych się nie skończyło- DRAB stał się pierwszym w Polsce autoryzowanym serwisem ogrzewań Webasto-Sirroko. Było to istne przetarcie szlaków dla naszego kolejnego partnera, bowiem kolejny rok przyniósł nam współpracę, która trwa nieprzerwanie do dziś. Firma DRAB stała się przedstawicielem Mannesman Kienzle.

1992 rok

rozwój i rozbudowa firmy

ZMIANA NAZWY NA DRABPOL


kolejny etap rozwoju

do naszej oferty doszło przedstawicielstwo na Polskę firmy J. Eberspächer

Wraz z nabieraniem charakteru ogólnopolskiego nastąpiła zmiana nazwy na Drabpol, która to obowiązuje i jest aktualna po dziś dzień. Rozwój i rozbudowa firmy pociągnęła za sobą konieczność zmiany siedziby. W nowej dużo większej urzędowaliśmy przez kolejne trzy lata. Również sama struktura firmy zaczęła się zmieniać- powstały dwa działy „Miernictwa dla BRD” oraz „Dział Komfortu”. Do oferty tego drugiego dołączyły produkty naszego partnera- firmy Konvekta. Rok 1994 przebiegł pod znakiem fuzji Mannesman Kienzle i VDO. W jej wyniku powstała firma VDO Kienzle, a my wzmocniliśmy wówczas „Dział Miernictwa BRD” przejęciem produktów VDO.

W 1995 wygasła nasza współpraca z J. Eberspächer, a ich miejsce zajęła firma Philips Kreis GmbH & CO. Truma- Gerätbau, potocznie znana jako Truma. Nasz prezes postawił również na rozwój firmy, który da klientom poczucie, że Drabpol to solidna firma. W tym celu rozpoczęły się starania o zdobycie certyfikatu ISO. Kolejny rok to kolejne przedstawicielstwo. Dołączyły do nas firmy Gesig oraz Hectronic AG, które tym samym doprowadziły do powstania „Działu Inżynierii Ruchu Drogowego”. To właśnie w 1996 miała miejsce kolejna przeprowadzka. Tym razem po raz pierwszy do własnej siedziby. Nie zapomnieliśmy jednakże o działalności społecznej i charytatywnej. A właśnie taki charakter miało przekazane i działające po dziś dzień wybudowane przez naszą firmę Miasteczko Ruchu Drogowego, mieszczące się przy PSP Nr 50 w Częstochowie. Pomaga ono w zdobywaniu praktycznych umiejętności zachowania się na drodze przez najmłodszych.

Wraz z poszerzaniem swojej oferty i ekspansji na teren całej Polski, zdecydowaliśmy się na rozbudowę naszej sieci serwisów partnerskich. Z każdym rokiem ich liczba się zwiększa a obecnie jest ich ponad 140.

Drabpol, Laboratorium Analiz Wypadkowych (1997)

 
Dużym sukcesem naszej firmy było otwarcie w 1997 roku Laboratorium Analiz Wypadkowych z Tarcz Tachografów.

W 1997 roku zdobyliśmy swój pierwszy, z licznych jak się później okazało, złotych medali MTM w Poznaniu za urządzenie do rejestracji danych wypadku- UDS. Jednakże nic nie odwodziło naszej uwagi od tachografów. Dnia 23 maja 1997 roku otworzyliśmy pierwsze i jak na razie jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej Laboratorium Analiz Wypadkowych Tarcz Tachografów.

Ponadto w latach 1995-1997 przeszkoliliśmy 160 policjantów ze znajomości tachografów. Również w obfitującym w szereg wydarzeń roku 1997 Paweł Drabczyński na zawsze zmienił oblicze współpracy z VDO Kienzle i światowych przedstawicieli tej marki. To właśnie w październiku tego roku odbył się zorganizowany przez nas Osteuropa Meeting. Obecnie co roku odbywają się meetingi w różnych miastach Europy, na których spotykamy się ze swoimi odpowiednikami z innych krajów oraz z zespołem z VDO. W innym, ale równie miłym charakterze odbywają się międzynarodowe spotkania przedstawicieli VDO, na których co roku wybierani są zwycięscy współpracownicy w sprzedaży. W 1997 roku zajęliśmy świetne 3. miejsce, ustępując jedynie przedstawicielom z Anglii i Meksyku.

Złoty Medal UDS
Złoty Medal UDS
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za UDS 2165 Kienzle Car's Black Box wyprodukowany przez VDO Kienzle, Niemcy (1997)

Złoty Medal EDM 1404
Złoty Medal EDM 1404
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za EDM 1404 Electronic Diesel Consumption, Measuring System, wyprodukowany przez Mannesmann VDO AG, Niemcy (1998)

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji
Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji
Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji dla Pawła Drabczyńskiego, właściciela i Prezesa Spółki Jawnej Drabpol w kategorii menedżerów, liderów społecznych i gospodarczych (2000)

1997 rok

szereg wyróżnień i nagród

ZŁOTY MEDAL MTM W POZNANIU


XV jubileusz

1998

Po tylu sukcesach w 1997, można by pomyśleć, że nie uda się utrzymać takiego poziomu w roku następnym. Nic bardziej mylnego. Za sprawą złotego medalu MTM w Poznaniu za system EDM i otrzymanymi podziękowaniami z rąk prezydenta RP p. Aleksandra Kwaśniewskiego za działalność charytatywną na rzecz BRD rok 1998 możemy wspominać jako bardzo udany. Jednak to inna uroczystość sprawiła, że wspominamy go do dziś- właśnie wtedy obchodziliśmy nasz 15. jubileusz. Z tej okazji w naszej siedzibie w Częstochowie odbyła się zabawa obfitująca w liczne konkursy jak i wspólne biesiadowanie, w którym udział wzięli nasi pracownicy i współpracownicy wraz z rodzinami. Świętowanie i duma to jedno i nikt nam tego zabrać nie może, ale wszyscy zdawali sobie sprawę, że przed nami jeszcze wiele sukcesów. Tym chętniej wszyscy wrócili do swoich obowiązków.

Drabpol, Statuetka Złotego Pegaza

 
Statuetka Złotego Pegaza

Na te ostatnie długo czekać nam nie kazano. W czerwcu 1999 roku otrzymaliśmy prestiżową statuetkę Złotego Pegaza za szczególne osiągnięcia w branży transportowo-spedycyjnej. Również w czerwcu wzięliśmy udział w zamkniętym spotkaniu w siedzibie głównej VDO w Villingen dla najlepszych serwisów ASO. Idealnym ukoronowaniem i zakończeniem XX wieku dla nas było przyznanie naszemu prezesowi Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji. Nagrodę tę Paweł Drabczyński otrzymał od premiera RP p. Jerzego Buzka, sekretarza generalnego NATO p. Javiera Solano oraz ministra spraw zagranicznych śp. Bronisława Geremka.

Drabpol, Medal Europejski, rok 2001

 
uhonorowanie Laboratorium Analiz Wypadkowych Tarcz Tachografów medalem europejskim

Już w XXI wieku, a dokładnie w 2001 roku, uhonorowane medalem europejskim zostało, wcześniej już wspomniane, Laboratorium Analiz Wypadkowych Tarcz Tachografów za odczyt i analizy zapisów z wykresówek. Po sześciu latach od momentu rozpoczęcia starań o otrzymanie certyfikatu ISO, w 2001 roku dopięliśmy swego. Dokładnie od 21 września tego roku aż po dziś dzień Drabpol działa zgodnie z procedurami ISO. Kolejny rok to kolejne wyróżnienie w postaci medalu europejskiego. Tym razem uznanie w oczach jury zdobył opracowany we współpracy z VDO system wymiany tachografów – RAS. Jednakże na tym w 2002 roku nie poprzestaliśmy.

Wyróżnienia czy to w postaci złotego medalu za system zarządzania flotą pojazdów/maszyn roboczych FM 200, czy też złotego koła dla miejsca pracy kierowcy (FAP) i systemu instalacji elektrycznej (KIBES 2) upewniły nas tylko, że droga którą zmierzamy jest jak najbardziej właściwa. Jakby na podsumowanie obfitującego w liczne sukcesy roku, otrzymaliśmy od Polskiego Centrum Akredytacji, akredytację dla Laboratorium Pomiarowego.

2003 rok

Innowacyjne Systemy do sprzedaży

DRABPOL CAR COMMUNICATIONWprowadzamy innowacyjne systemy do sprzedaży

wprowadzamy jako pierwsi w Polsce nawigacje z telewizją cyfrową DVB-T

W 2003 roku Drabpol powiększa się o spółkę córkę- Drabpol Car Communication, w której ofercie znalazły się sprzęty car audio oraz nawigacje VDO i VDO dayton. Do sprzedaży wprowadziliśmy innowacyjny system nawigacji CI-Q jak również pierwsze w Polsce nawigacje z telewizją cyfrową DVB-T. W związku z zamknięciem działu car audio i nawigacji przez Continental VDO, wraz z początkiem 2010 roku produkty te wyszły z naszej oferty. Rok 2003 obfitował również w liczne nagrody m.in. medal europejski za klimatyzator KL2-PL. Jednakże dwa wyróżnienia zasługują na szczególne podkreślenie- tytuł Solidnej Firmy otrzymanej przez nas również w roku następnym, oraz nominacja do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

2006 rok

Nowa siedziba firmy

UROCZYSTE OTWARCIE


Uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy

Mykanów k/ Częstochowy

Przechodząc płynnie przez 2005 rok wraz ze złotym medalem za tachograf cyfrowy DTCO z nadajnikiem KITAS 2171 oraz medalem targów Kielce za Modulkombi 1572 nadszedł rok 2006. Rok szczególnie istotny w historii naszej firmy. To właśnie wtedy ruszyła budowa naszej nowej siedziby w Mykanowie k/Częstochowy, w której do dziś mieści się Centrala firmy. Uroczyste otwarcie odbyło się w niespełna rok od rozpoczęcia budowy, a gościli na nim m.in. wójt gminy Mykanów jak i nasi partnerzy z Siemens VDO.

Siedziba firmy Drabpol, Mykanów k/ Częstochowy, rok 2006

Siedziba firmy Drabpol, Mykanów k/ Częstochowy

Tyle co w czerwcu 2007 roku świętowaliśmy otwarcie nowej centrali a już w lipcu 2007 do grona naszych siedzib dołączył salon prezentacyjno-wystawienniczy w Warszawie. Rok ten choć upłynął pod znakiem nowych siedzib obfitował również w liczne nagrody. Kapituły konkursów przyznały nam je w postaci złotego medalu za program do archiwizacji i analizy danych z tachografów TIS-Office oraz wyróżnienia za system pomiaru zużycia paliwa EDM eco.

2008 rok

25-lecie firmy

LIDER POLSKIEGO BIZNESU


DRABOL Liderem Polskiego Biznesu

Mykanów k/ Częstochowy

…radość ze statuetki Lidera Polskiego Biznesu była ogromna ale i w pełni uzasadniona. Stanowiła piękne wprowadzenie naszej firmy w 2008 rok, roku, w którym to obchodziliśmy swoje ćwierćwiecze. Z okazji naszego święta odbyła się duża uroczystość w Częstochowie na którą przybyło około 250 gości ze świata biznesu i polityki. Cała uroczystość i świadomość tego co świętujemy jeszcze bardziej zachęciła nas do dalszego rozwoju i dążenia do spotkania się ponownie na uroczystości z okazji 50-lecia firmy. Dalszy rozwój w naszym słowniku, to nie puste słowa lecz czyny. Jeszcze w 2008 roku powstał nowy dział Drabpol Awionika, który uzyskał certyfikat organizacji obsługowej spełniającej wymagania PART 145. Dział ten obecnie rozwija się bardzo prężnie, czego dowodem może być chociażby fakt, że jako jedyny w Polsce jest zrzeszony w Aircraft Electronics Association (AEA).

kliknij tutaj aby zobaczyć jak świętowaliśmy jubileusz 25-lecia

W roku 2009 dołączyliśmy do grona firm certyfikowanych przez Polski Instytut Narodowy w NATO ds. Zapewniania Jakości, poprzez otrzymanie certyfikatu AQAP 2110:2006. Otrzymaliśmy również wyróżnienie na targach Transexpo za KIBES 32 oraz medal targów ROTRA za system DLD.

2011 rok

Drabpol jako Part-21

ORGANIZACJA PROJEKTUJĄCA

Drabpol, Laboratorium Analiz Wypadkowych (1997)

 
Po długich staraniach Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego EASA zatwierdziła naszą firmę jako Organizację Projektującą Part-21 w zakresie zmian na szybowcach, samolotach i śmigłowcach, związanych z elektroniką i awioniką oraz jej zabudową.

Drabpol jest pierwszą w Polsce firmą, niezwiązaną wcześniej z "dużym" przemysłem lotniczym, która otrzymała powyższy certyfikat. W tym roku otrzymaliśmy również tytuły "Efektywna Firma" oraz "Gepard Biznesu".

2012 rok

przyznanie godła Promocyjnego

TERAZ POLSKA

Swoje podwoje otworzył profesjonalny salon Prezentacyjno- Wystawienniczy w naszej warszawskiej siedzibie przy Alejach Jerozolimskich 250. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce wdrożyliśmy u siebie Kodeks Etyki- standardy etycznego postępowania, które obowiązują wszystkich naszych pracowników. Rok ten przyniósł nam kolejne nagrody: Medal Europejski za usługi w zakresie projektowania zmian awioniki na statkach powietrznych ( modyfikacje awioniki), które świadczy Organizacja Projektowa Part 21 firmy Drabpol, Tytuł "Ambasador Polskiej Gospodarki” w kategorii Kreator Rozwiązań XXI w. oraz kolejny tytuł "Gazela Biznesu".

Przyznanie Godła Narodowego, Teraz Polska, Paweł Drabczyński, Drabpol

 
Przyznanie Godła Promocyjnego Teraz Polska

Ważnym wydarzeniem tego roku było przyznanie nam Godła Promocyjnego Teraz Polska za usługi w zakresie projektowania zmian awioniki na statkach powietrznych. Ponadto Prezes Paweł Drabczyński uhonorowany został Medalem Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej- "Za wieloletnią pracę dla komunikacji miejskiej", przyznany za wybitne zasługi dla rozwoju komunikacji miejskiej w Polsce oraz integracji środowiska komunikacyjnego oraz Honorowym Medalem Europejskim.

2013 rok

Rozwój Sprzedaży

LICZNE KONTRAKTY HANDLOWE


Nawiązanie licznych kontaktów handlowych

Rockwell Collins, L3 Wescam, Enersys

Rok ten zaowocował nawiązaniem licznych kontaktów handlowych z zagranicznymi partnerami– zostaliśmy oficjalnym reprezentantem na rynku polskim kanadyjskiej firmy L3 Wescam- producenta systemów obserwacji lotniczej do samolotów, śmigłowców, sterowców, bezzałogowców czy pojazdów opancerzonych, podpisaliśmy umowę o wzajemnej współpracy z firmą Enersys- producentem akumulatorów do pojazdów drogowych i statków powietrznych, nawiązaliśmy współpracę z norweską firmą Axnes- producentem systemów łączności Polycon. Po blisko 3 latach starań uzyskaliśmy również statut dealera na Europę Środkowo-Wschodnią amerykańskiej firmy Rockwell Collins- światowego potentata w produkcji awioniki dla statków powietrznych dla Business Aviation.

Dużym sukcesem było przyznanie nam międzynarodowego certyfikatu TRACE, potwierdzającego wdrożenie w firmie należytych praktyk antykorupcyjnych, zapewniających klientom bezpieczeństwo i przejrzystość w relacjach biznesowych. Rok ten przyniósł nam kolejny tytuł "Gazela Biznesu".

2014 rok

Świadectwa Bezpieczeństwa Przemysłowego

EU/ NATO

Nawiązaliśmy współpracę z kolejnym zagranicznym partnerem- kanadyjską firmą ACS/ ALCOLOC- producentem najnowszych rozwiązań w zakresie blokad antyalkoholowych dla kierowców. Za wzorcową współpracę z firmami zagranicznymi otrzymaliśmy Tytuł " Ambasador Polskiej Gospodarki" w kategorii " Partner firm zagranicznych".
Po długim procesie udało nam się uzyskać świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego II stopnia do klauzul – „Tajne”, „NATO Secret” oraz „Secret UE/EU Secret”.
Możemy więc realizować zadania na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa, związane z dostępem do informacji niejawnych, także na rzecz NATO i UE.
Zwieńczeniem działań Prezesa Paweł Drabczyńskiego na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym było przyznanie mu zaszczytnego tytułu "Przyjaciela w partnerskiej służbie dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym".


Świadectwa Bezpieczeństwa Przemysłowego z 2014 roku:

Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego NATO
NATO
potwierdzające zdolność do ochrony informacji niejawnych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. NATO Secret, NATO Confidential.

Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego
DRABPOL
potwierdzające zdolność do ochrony informacji niejawnych- tajnych i poufnych.

Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego EU
UE
potwierdzające zdolność do ochrony informacji niejawnych w Unii Europejskiej. SECRET UE/EU Secret, Confidentiel UE, EU Confidential.

2015 rok

Air Fair 2015

KODEKS ETYKI

Na tegorocznej, IX już wystawie w Bydgoszczy otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE AIR FAIR 2015 za promowanie i stosowanie zasad etycznych w biznesie. Generał broni Edward Gruszka, Szef Inspektoratu Wsparcia wręcza medal AIR FAIR Prezesowi Pawłowi Drabczyńskiemu.

W dniach 29- 30 maja już po raz kolejny uczestniczyliśmy w Międzynarodowej Wystawie AIR FAIR w Bydgoszczy. Wspólnie ze swoimi partnerami z firm Bendix King,
 L-3 Communications Wescam, Universal Avionics Systems, HR Smith, Enersys, Axnes oraz Thommen promowaliśmy najnowsze rozwiązania z dziedziny awioniki dla lotnictwa wojskowego i cywilnego.

Wyróżnienie Air Fair 2015 za promowanie i stosowanie zasad etycznych w biznesie

 
Wyróżnienie Air Fair 2015 za promowanie i stosowanie zasad etycznych w biznesie

Już w 2012 r. wprowadziliśmy w firmie własny KODEKS ETYKI, czyli standardy etycznego postępowania, obowiązujące wszystkich pracowników w firmie, zaś rok później uzyskaliśmy międzynarodowy certyfikat TRACE, potwierdzający wdrożenie u nas należytych praktyk antykorupcyjnych, zapewniających klientom bezpieczeństwo i przejrzystość w relacjach biznesowych.

Przejdź do roku: 1983 | 1992 | 1997 | 2003 | 2006 | 2008 | 2012 | 2014