Awionika


Witamy w Dziale Lotniczym

DRABPOL Awionika

Firma Drabpol na rynku polskim działa od ponad 30 lat. Od początku swojej działalności działa w sektorze produktów wspierających bezpieczeństwo bierne i czynne w transporcie. Dla osiągnięcia wymaganych celów, do których należy przede wszystkim dostarczanie klientom produktów, które w jak najszybszym czasie przynoszą wymierne korzyści w postaci oszczędności, stworzyliśmy zespół ponad 70 ludzi. Dla koordynacji jak również i ułatwienia ich pracy wprowadzone zostały u nas procedury: PN – EN ISO 9001:2009 oraz AQAP 2110:2006.

Drabpol, samolot pasażerski


Działając jako firma VAR (Value Added Reseller) czyli Firma Wartości Dodanej, jako generalny importer i dealer wielu światowych koncernów, m.in. Honeywell, Garmin, Rockwell Collins, zajmujemy się nie tylko sprzedażą towarów, ale również projektowaniem, instalacją, szkoleniem, produkcją jednostkową okablowania, naprawą oraz doradztwem, aby każdy odbiorca produktów wiedział, że zakupił rozwiązanie szyte dla własnych potrzeb.

 

Dział Lotniczy (Awioniki) to najmłodsza jednostka w firmie Drabpol. Pojawienie się jej w strukturze naszej firmy miało ścisły związek z pasją naszego prezesa. Nie od dziś wiadomo, że to co tworzone z pasji i z pasją jest najdoskonalsze. Nie inaczej jest z naszym działem awionicznym. Pojawił się on na polskiej scenie gospodarczej w celu wypełnienia luki w tym szybko rozwijającym się rynku. Do czasu, gdy firma Drabpol stopniowo zaczęła tworzyć zespół doskonałych techników w Polsce nie było firmy awionicznej z prawdziwego zdarzenia. To właśnie dla potrzeb tych wszystkich, którzy naprawiali swoje statki powietrzne (SP) poza granicami kraju zaczął rozwijać się dział awioniki. Obecnie dysponuje on najnowocześniejszym sprzętem, który zapewnia szereg napraw i przeglądów właścicielom SP bez konieczności wysyłania części do Niemiec, a nawet do USA. W rezultacie przekłada się na zaoszczędzony czas i pieniądze.

nasze kompetencje

Drabpol, PART 21
PART 21
Stworzyliśmy pierwsze w Polsce biuro projektowe, które świadczy usługi w zakresie projektowania zmian wyposażenia awionicznego na statkach powietrznych.

Drabpol, PART 145
PART 145
Oferujemy kompleksową obsługę techniczną awioniki statków powietrznych lotnictwa General i Business Aviation.

dział awioniki
CAPABILITY LIST
Szczegółowa lista komponentów i producentów a zarazem nasza oferta usługowa dla każdego z nich do pobrania tutaj.


zapoznaj się z pozostałymi naszymi kompetencjami w zakresie obszaru lotniczego klikając tutaj
 


Aktualności:


Produkty:


Przyszłość awioniki na najbliższe 10 lat – opinie światowych liderów:

 • Przyszłość awioniki – Paul Deherrera, Universal Avionics Systems
  DRABPOL News nr 660
  Awionika Universal Avionics Systems. PAUL DEHERRERA - Chief Executive Officer, Universal Avionics Systems Corp. Awionika w 2025 roku nie będzie ograniczać się tylko do kokpitu. Cały statek powietrzny będzie częścią procesu integracji „awioniki”. Zauważyłem, że stajemy się coraz lepsi w interfejsie pomiędzy maszyną a człowiekiem oraz w technologii przewidywania czynności pilota. Jest to podobne do tego co widzimy w dzisiejszych czytaj wiecej...
 • Przyszłość awioniki – Andy Drexler, Honeywell Aerospace
  DRABPOL News nr 650
  Awionika Honeywell. ANDY DREXLER - Director of Marketing / Product Management – Cockpit Systems, Honeywell Aerospace Widzieliśmy wiele zmian w ciągu ostatnich 10. lat i moim zdaniem zmiany te przyspieszą w nadchodzącej dekadzie. Jedną z dużych zmian, jaką myślę, wkrótce ujrzymy będzie skupienie się na użyteczności. Jeżeli spojrzymy na dzisiejsze kokpity, te paradygmaty interfejsu rozwinęły się, kiedy lotnictwo wybuchło w czytaj wiecej...
 • Przyszłość awioniki – Matt Carrico, Rockwell Collins
  DRABPOL News nr 650
  Awionika Rockwell Collins Polska. MATT CARRICO - Senior Engineering Manager, Rockwell Collins Moim zdaniem samolot w 2025 roku będzie miał doskonałą łączność ziemia - załoga - pasażerowie. Wszystkie usługi łączności dostępne w statkach powietrznych, o których dzisiaj zaczynamy słyszeć będą istniały z przepustowością, jakiej nie możemy sobie nawet wyobrazić. Ta łączność pozwoli załodze wykonywać lepszą pracę w przewidywaniu i przygotowywaniu czytaj wiecej...
 • Przyszłość awioniki na najbliższe 10 lat – opinie światowych liderów
  DRABPOL News nr 650
  Awionika przyszłości? Początek każdego roku, chcąc nie chcąc, zmusza do refleksji, analiz i dywagacji na temat tego, co nowego przyniesie. Te same rozważania dotyczą również, a może przede wszystkim, bardzo szybko rozwijającej się elektroniki oraz technologii informatycznych. Współczesny statek powietrzny, który z czystym sumieniem traktować możemy jak twór mechatroniki, łączącej m. in. dziedziny mechaniki, elektroniki i informatyki, przechodzi tym samym czytaj wiecej...

Dlaczego warto współpracować z DRABPOL?

Wysoko wykwalifikowana kadra serwisowa oraz projektowo-inżynieryjna posiada wykształcenie techniczne
oraz umiejętności zdobyte na licznych szkoleniach organizowanych przez producentów urządzeń. Jesteśmy:
 

01
Profesjonalni
Zapewniamy usługi na profesjonalnym sprzęcie najwyższej jakości, w oparciu o biuletyny wykonawcze i z zastosowaniem oryginalnych części katalogowych zalecanych przez producentów. Jakość wykonanych usług sprawdzamy przy użyciu specjalistycznych programów licencjonowanych przez producentów urządzeń. Poprawność działania urządzeń awionicznych odgrywających kluczową rolę w bezpieczeństwie statków powietrznych sprawdzamy w komorze klimatycznej, na stole wibracyjnym oraz w locie! Posiadamy niezbędne w pracy doświadczenie, co pozwala nam realnie ocenić czas wykonania usługi. Ponadto posiadamy na stanie niezbędne części zamienne.

02
W kontakcie z nadzorem
W razie jakichkolwiek niepewności prawnych bądź technicznych konsultujemy się z Urzędem Lotnictwa Cywilnego (ULC), Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz amerykańskimi i europejskimi przedstawicielami FAA (Federal Aviation Administration). Dodatkowo, w kwestiach spornych wynikających z różnych wymagań stawianych przez europejskie i amerykańskie władze lotnicze, przyjmujemy to rozwiązanie, które spełnia wymagania europejskie, ale narzuca wykonanie dodatkowych czynności mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo w locie.

03
Ubezpieczeni
Oferujemy produkty na najwyższym światowym poziomie, ponieważ współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi i uznanymi na świecie firmami, które dostarczają urządzeń o wysokich walorach funkcjonalnych i doskonałych parametrach technicznych. Posiadamy Ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej Przedsiębiorcy Lotniczego w wysokości 20.000.000,00 $.

04
Kompetentni
Po wykonaniu usługi wystawiamy dokument poświdczenia EASA FORM 1 lub CRS zgodnie z Zakresem Zatwierdzenia i Capability List. Przy planowaniu i realizacji zabudowy opieramy się na dokumentacji projektu statku powietrznego, certyfikacie STC lub Minor Change opracowanym przez organizacje PART 21.

05
Kompleksowi
Dążymy również do tego by nasze usługi spełniały wymagania stawiane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), co poza wysoka jakością, gwarantuje uznawalność usług na terenie Unii Europejskiej i pozostałych krajów Europy. Posiadamy certyfikat Zatwierdzonej Organizacji Obsługowej PART 145 oraz Zatwierdzonej Organizacji Projektującej PART 21. W chwili obecnej jesteśmy także na początkowym etapie certyfikacji wg przepisów FAA, by w przyszłości móc świadczyć usługi na statkach powietrznych zarejestrowanych w USA.

06
Informujący
Mając na uwadze bezpieczeństwo bierne w lotnictwie, firma DRABPOL systematycznie wydaje zbiór informacji na ten temat (zarówno przepisów dotyczących kontroli awioniki jak i przykładowych rozwiązań systemów instalowanych na SP w celu zwiększenia bezpieczeństwa) w postaci zeszytów/broszur wysyłanych do właścicieli SP, aeroklubów, innych organizacji PART 145 oraz organizacji CAMO. Broszury są także dostępne w postaci pliku PDF w zakładce WIEDZA strony internetowej.

Etyka i uczciwość- określenie zasad

kodeks etyki

Drabpol, kodeks etyki w biznesie
Jednym z najważniejszych czynników w długofalowym sukcesie naszej firmy jest sposób w jaki postępujemy z naszymi dostawcami, klientami, współpracownikami i konkurencją, jak również ze społecznościami, w których pracujemy.

Wszyscy pracownicy, a szczególnie kadra zarządzająca, są dodatkowo odpowiedzialni za prezentowanie wzorów etycznego zachowania i promowanie takiego środowisko pracy, które zachęca do postępowania zgodnego z Kodeksem. Zachęcamy Państwa do pełnego zapoznania się zawartością Kodeksu Etyki. Po przeczytaniu tego materiału zostaniecie poproszeni o potwierdzenie, że zrozumieliście ten Kodeks i będziecie postępować zgodnie z jego zapisami.

Nasza polityka dotycząca etyki oraz standardy opisane w niniejszym Kodeksie Etycznym zostały stworzone aby promować:

• Uczciwe i etyczne prowadzenie interesów
• Stosowanie się do obowiązujących praw, przepisów i zasad
• Uczciwą współpracę z klientami, dostawcami, konkurencją
  i pracownikami włączając w to właściwe obchodzenie się z informacjami
  o charakterze poufnym

• Ochronę i właściwe wykorzystanie mienia firmy
• Natychmiastowe zgłaszanie wszelkich naruszeń prawa lub zasad
  przedstawionych w niniejszym opracowaniu

 

 

Pamiętajcie, że jesteście osobiście zobowiązani do raportowania jakichkolwiek naruszeń. Pragnę również przypomnieć, że nigdy nie zostaniecie za to ukarani. Tak naprawdę Wasza czujność sprawi, że DRABPOL utrzyma reputację firmy o najwyższych standardach etycznych, wyróżniającym się potencjale ludzkim oraz wysokiej jakości produktach i świadczonych usługach.

Niniejszy Kodeks Etyki dostarcza wskazówek: jak się zachowywać i dotyczy każdego w firmie DRABPOL, niezależnie od pozycji i stopnia odpowiedzialności oraz każdego, kto działa w imieniu DRABPOL.

pobierz .pdf