Awionika, Kompetencje

DRABPOL Firmą Wartości Dodanej
 
Działając jako firma VAR (Value Added Reseller) czyli Firma Wartości Dodanej, jako generalny importer i dealer wielu światowych koncernów, m.in. Honeywell, Garmin, Rockwell Collins, zajmujemy się nie tylko sprzedażą towarów, ale również projektowaniem, instalacją, szkoleniem, produkcją jednostkową okablowania, naprawą oraz doradztwem, aby każdy odbiorca produktów wiedział, że zakupił rozwiązanie szyte dla własnych potrzeb.

Testy i weryfikacje
- PART 145 -


Oferujemy usługi w zakresie testów awioniki na statkach powietrznych oraz weryfikacje zdemontowanych komponentów. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem testowym, pozwalającym na szybkie sprawdzenie i diagnostykę usterek kompletnych systemów lub pojedynczych bloków.
 

Naprawy
- PART 145 -


Realizujemy naprawy komponentów w naszej stałej bazie obsługowej oraz w specjalnie dostosowanym laboratorium mobilnym. Dzięki temu jesteśmy w stanie kompleksowo zająć się problemem usterki awioniki na statku powietrznym – od diagnozy, przez demontaż i naprawę u klienta.

Instalacje
- PART 145 -


Dzięki własnej bazie obsługi liniowej i hangarowej wykonujemy instalacje sprzętu awionicznego m. in.: urządzenia radiowo-nawigacyjne, transpondery, przyrządy pokładowe, systemy antykolizyjne typu TAS/TCAS I/II, radary pogodowe i systemy ostrzegania o wyładowaniach atmosferycznych, systemy GPS i inne.

Projektowanie i modernizacje
- PART 21 -


Dynamiczny rozwój technologii oraz bogata oferta producentów urządzeń awionicznych spowodowały, że powstało duże zapotrzebowanie na usługi związane z modernizacją statków powietrznych w nowy osprzęt Avioniczny mający na celu podniesienie nie tylko wygody pilotażu ale również i samego bezpieczeństwa lotu.

Szkolenia


Oferujemy szkolenia dla pilotów i inżynierów lotniczych w zakresie obsługi urządzeń awionicznych i kompletnych zintegrowanych systemów. Posiadamy własne zaplecze szkoleniowo-treningowe w Warszawie, urządzenia demonstracyjne oraz wiedzę zdobywaną u producentów, kompetencje i doświadczenie.

Konsultacje


Długość życia każdego statku powietrznego jest nawet do 5 razy większa niż jego wyposażenia. Dotyczy to przede wszystkim dawnych urządzeń elektromechaniczych, które poza swoją stara konstrukcją nie spełniają też obecnych wymagań dotyczących podstawowego wyposażenia statku powietrznego.

Certyfikaty i uprawnienia


Firma Drabpol stale i aktywnie dba o zapewnienie jakości, aby wszystkie działania handlowe, usługowe i techniczne na rzecz lotnictwa wykonywane były zgodnie z odpowiednimi specyfikacjami, dokumentacją oraz przepisami i normami ustanowionymi przez odpowiednie władze.

Wiedza


Jako dealer czołowych producentów awioniki na świecie jesteśmy zawsze na bieżąco w temacie nowych produktów, rozwiązań systemowych czy planowanych zmian. Dzielimy się zatem zdobytą wiedzą i w prosty sposób tłumaczymy działanie wybranych nowych systemów oraz tych, których idę działania warto przypomnieć.

kliknij tutaj  | aby zapoznać się z aktualną EASA Capability List