...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Zakład Elektromechaniki Chłodniczej Paweł Wiecki

Jedną z naszych, pierwszych autoryzowanych stacji serwisowych w zakresie instalacji i obsługi klimatyzatorów i agregatów chłodniczych Konvekta był Zakład Elektromechaniki Chłodniczej, mieszczący się w miejscowości Rytel. Długoletnia, wzajemna współpraca była jednym z tematów naszej rozmowy z właścicielem firmy, Panem Pawłem Wieckim.

Zakład Elektromechaniki Chłodniczej jest firmą rodzinną z długoletnią tradycją, gdyż samym chłodnictwem zajmuje się od 1986 roku. Specjalizuje się w zakresie doradztwa technicznego, montażu i obsługi serwisowej instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Zakres świadczonych usług jest naprawdę szeroki- od naprawy lodówek, poprzez instalowanie agregatów chłodniczych, po budowę profesjonalnych komór chłodniczych i zamrażalniczych.

31 lat działalności w branży chłodniczej i klimatyzacyjnej to dla klientów firmy gwarancja jej doświadczenia i profesjonalizmu.

DN: Jesteście Państwo firmą z ponad 30-letnim stażem. Jak na przestrzeni lat zmienił się rynek w zakresie chłodnictwa?

P.W.: Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą rodzinną z długoletnią tradycją. Chłodnictwem zajmujemy się od 1986 roku. Systematycznie poszerzaliśmy naszą ofertę o nowe usługi zgodnie z obecnymi potrzebami rynku. Branża chłodnicza ma bardzo duży wpływ na środowisko, w związku z tym pojawiły się nowe innowacyjne rozwiązania. Jednym z przykładów jest wycofanie z obiegu szkodliwych czynników chłodniczych (R22) oraz wprowadzenie nowych rozwiązań, jak np. zastosowanie CO2.

DN: Obecnie prowadzicie bardzo szeroką działalność - oprócz samej sprzedaży specjalizujecie się w zakresie doradztwa technicznego, montażu i obsługi serwisowej instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych, a także w samych zabudowach. A jakie były Państwa początki?

P.W.: Początki jak zawsze były trudne. Zaczęło się od skromnych napraw lodówek, sprężarek itp. Z biegiem czasu liczba pracowników zaczęła wzrastać, więc co za tym idzie pakiet usług się rozszerzał. Udziały w szkoleniach podnosiły kwalifikacje pracowników, co pozwoliło na zapewnienie lepszej jakości usług. Dziś proponujemy naszym Klientom szeroki wachlarz usług, począwszy od naprawy lodówek, poprzez instalowanie agregatów chłodniczych, po budowę profesjonalnych komór chłodniczych i zamrażalniczych. Nasza firma pomaga również na etapie doboru urządzeń klimatyzacyjnych. Na chwilę obecną wykorzystujemy również nowoczesne, energooszczędne technologie, powiązane z odzyskiwaniem ciepła.

DN: Już kilkanaście lat jesteście Państwo naszym autoryzowanym serwisem. Czy pamięta Pan, co skłoniło go do przystąpienia do naszej sieci?

P.W.: Postęp i rozwój firmy sprawił, że dodaliśmy do naszego pakietu usług kolejne propozycje. Jedną z nich było
przystąpienie do sieci autoryzowanych serwisów Konvekty, co pomogło nam zdobyć nowych klientów.

DN: Jak Państwa klienci postrzegają urządzenia Konvekty. Czy są zadowoleni z ich użytkowania?

P.W.: Dla przeciętnego klienta marka Konvekty jest słabo rozpoznawalna. Jednak po przedstawieniu zalet i naszych
doświadczeń w późniejszym ich użytkowaniu uznają jej ofertę za atrakcyjną. Inaczej ma się sprawa z firmami zajmującymi się
przewozem osób, wśród których marka Konvekta jest dobrze znana i bardzo dobrze oceniana.

DN: A jak pracownicy Pańskiego serwisu oceniają sam montaż i serwis agregatów Konvekta?

P.W.: Elementy dostarczane do montażu są bardzo dobrej jakości, w związku z tym zamontowanie agregatu, nie przysparza im żadnych problemów w trakcie montażu oraz uruchamiania. Firma zapewnia odpowiednią dokumentację i wsparcie techniczne, które ułatwia i przyspiesza pracę naszych monterów.

DN: Na co zwróciłby Pan uwagę klientów, rozważających montaż klimatyzacji czy agregatu chłodniczego?

P.W.: Głównym elementem, który interesuje klienta podczas doboru klimatyzacji czy agregatu chłodniczego jest koszt urządzenia. Cały czas jednak uświadamiamy klientów, że filozofią nie jest zamontowanie taniego sprzętu, lecz odpowiedni dobór urządzenia do potrzeb zainteresowanego i jego dalsza bezawaryjna eksploatacja. W naszej ofercie mamy produkty w różnym przedziale cenowym, które zadowolą każdego potencjalnego klienta.

DN: Dziękuję za rozmowę.

Paweł Wiecki właściciel    
"Cały czas jednak uświadamiamy klientów, że filozofią nie jest zamontowanie taniego sprzętu, lecz odpowiedni dobór urządzenia do potrzeb zainteresowanego i jego dalsza bezawaryjna eksploatacja."

Paweł Wiecki
właściciel Zakładu Elektromechaniki Chłodniczej

 

Konvekta Polska