...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

TRANSEXPO 2018 Medal Targów

W tym roku stoisko nasze prezentowało się bardzo okazale. Po raz pierwszy na Transexpo zaprezentowaliśmy systemy napędowe TM4, składające się na nasz autorski program "Elektromobilność z DRABPOL-em", który obejmuje kompleksowe rozwiązania, integrujące systemy napędu elektrycznego pojazdów z wewnętrzną architekturą elektroniki pokładowej. Nasz produktowy debiut zakończył się pełnym sukcesem. Za system napędowy TM4 dla elektrycznych autobusów miejskich otrzymaliśmy MEDAL Targów Kielce.

Nagroda ta przyznana nam została w kategorii „Części i Wyposażenie Autobusów”. O przyznaniu nam medalu zadecydowała komisja konkursowa pod przewodnictwem Pani Elżbiety Śreniawskiej – Przewodniczącej RN IGKM oraz jednocześnie Prezes MPK w Kielcach. Konkretnie wyróżniony został system napędowy Sumo HD przeznaczony do najcięższych zastosowań autobusy miejskie od 8,5 m do 18 m. oraz ciężarówki 18 ton i więcej. Obecnie rodzina SUMO oferuje w sumie 11 opcji układu napędowego, z których każdy jest zoptymalizowany, aby zapewnić najlepszą efektywność dla różnych platform pojazdu i cykli roboczych. Głównymi odbiorcami systemu TM4 w Polsce są producenci autobusów elektrycznych, a użytkownikami operatorzy komunikacji miejskiej. W chwili obecnej użytkowane są w Polsce 102 systemy SUMO HD. Pojazdy, wykorzystujące ten układ napędowy zasilają flotę komunikacji miejskiej w Warszawie, Środzie Śląskiej, Szczecinku, Zielonej Górze i Częstochowie

TRANSEXPO 2018 medal targów

Wspólny sukces naszych firm – od lewej: Grzegorz Stawicki – Product Manager ds. elektromobilności, odpowiedzialny w naszej firmie za nagrodzony produkt oraz Olivier Bernatchez – Channel Manager w firmie TM4.

Główne wyróżniki systemu SUMO HD:
- Silnik synchroniczny o wysokiej sprawności i mocy jest chłodzony zwykłą cieczą – mieszanką wody i glikolu,
- Silnik zaprojektowany został jako maszyna 4 kwadrantowa z wirnikiem zewnętrznym,
- W celu optymalizacji działania systemu zastosowano 9 - fazową topologię silnika,
- Silnik zaprojektowany jest na milion km bez potrzeby jakiejkolwiek konserwacji,
- Jeden producent silnika, falownika oraz sterownika gwarantuje optymalizację parametrów systemu,
- Autorskie oprogramowanie producenta (ODIN) zapewnia serwisowanie i parametryzację systemu,
- Autorski sterownik zarządzający całym układem napędowym zgodny z najnowszą normą ISO 26262,
- Wraz z silnikiem dostarczone są elementy łączące, aby ułatwić instalację systemu.

silniki elektryczne do autobusów
Przy okazji promocji systemów TM4 podkreślaliśmy, że kompleksowo integrujemy układ napędowy bazując na komponentach firmy TM4 jakimi są: silnik, falownik, sterownik oraz oprogramowanie zarządzające. Usługi takie świadczy nasz Dział Rozwoju i Wsparcia. Dzięki pełnej gamie produktów dostosowanej do różnych rozmiarów pojazdów użytkowych możemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, oferując im rozwiązania dedykowane i zapewniające jak najefektywniejszy współczynnik zwrotu z inwestycji. Wszystkie uzupełniające lub brakujące elementy dobierane są przez departament D&S z oferty znanych i sprawdzonych dostawców.

Uroczyste wręczenie targowych nagród tradycyjnie już odbyło się podczas wieczornej Gali, będącej zwieńczeniem pierwszego dnia targów. Była to gala pełna nie tylko nagród, ale także wzruszeń. Oprócz Medalu Targów Kielce Prezes Paweł Drabczyński odebrał także specjalny dyplom z okazji jubileuszu 35-lecia działalności firmy. W gronie firm, świętujących swoje jubileusze znalazły się także firmy EvoBus (20–lecie), Ster Poznań (25-lecie), Polski Traker (25-lecie) oraz Trapeze (50-lecie). Serdecznie gratulujemy wszystkim jubilatom i nagrodzonym.

TM4 Polska, napędy elektryczne do autobusów