...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Tachografy Serwis Józef Strzelczyk

W latach 90-tych ubiegłego wieku nawiązaliśmy współpracę z Panem Józefem Strzelczykiem. Wynikiem tej współpracy było powstanie autoryzowanego serwisu tachografów Mechanika Precyzyjna Tachografy Serwis – jednej z naszych pierwszych placówek. Na przestrzeni lat serwis umocnił swoją pozycję, wprowadzając do swojej oferty kolejne, nowe rozwiązania.

Serwis jest firmą rodzinną. Współpracę zaczynaliśmy z Panem Józefem, a obecnie kontynuujemy ją także z jego synem, Pawłem, z którym mieliśmy przyjemność porozmawiać podczas naszej wizycie w siedzibie firmy w Legnicy.

DN: Współpracujemy razem od ponad 20 lat. Czy przynależność do grupy naszych autoryzowanych partnerów pomaga Państwu w codziennym funkcjonowaniu?

P.S.: W odniesieniu do współpracy z firmą DRABPOL, jesteśmy partnerami od wielu już lat. Zaczynaliśmy w latach 90- tych od tachografów analogowych 1318, 1314, 1311 – były to w ogóle początki naszej działalności na rynku . Muszę przyznać, że to znacząco wpłynęło na dynamiczny rozwój naszej firmy i zaowocowało dalszym jej rozwojem.

DN: Zaczynaliśmy współpracę od obsługi tachografów analogowych, które mało kto już dziś pamięta. A czym dziś zajmuje się głównie Pana firma?

P.S.: Tak jak wyżej wspomniałem zaczynaliśmy od tachografów analogowych, które uruchomiły możliwości rozwoju działalności firmy, którą następnie poszerzyliśmy o serwis urządzeń pokładowych OBU do obsługi poboru opłat na autostradach w Niemczech. Kolejnym naszym etapem było otwarcie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, przy której działa serwis aut ciężarowych oraz naczep, co zapoczątkowało powołanie drugiego serwisu w Lubinie przy zakładach KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. W dobie wymogów prawnych dotyczących wejścia w życie tachografu cyfrowego poszerzyliśmy ofertę o sprzedaż i serwis DTCO oraz komponentów do obsługi tachografów oraz flot.

DN: Państwa firma należy do grona najlepszych partnerów firmy Drabpol, stale się rozwijacie i podnosicie swoje kwalifikacje. Jakie są Państwa plany na najbliższe lata? Czy rynek tachografów jest nadal atrakcyjny?

P.S.: Miło nam słyszeć, że jesteśmy w gronie najlepszych serwisów firmy Drabpol. Myślę, że następne lata dopiero pokażą, w jakim kierunku idziemy? Dynamika firmy rozwija się obecnie w wolniejszym tempie, niż to miało miejsce choćby na przełomie lat 2007/2010, lecz zapotrzebowanie rynku wzrasta coraz bardziej. Na dzień dzisiejszy mamy koncepcję powołania kolejnej stacji obsługi pojazdów bliżej granicy z naszymi sąsiadami z zachodu, lecz czas pokaże, co z wyjdzie z naszych planów. Rynek tachografów nadal jest dynamiczny, co też regulują ustawy, które mają wpływ na zbyt tych urządzeń.

DN: W związku z licznymi zmianami, które są widoczne na rynku tachografów w Europie, jak Pan, ze swojego punktu widzenia ocenia te zmiany- zarówno prawne, jak i czysto handlowe?

P.S.: W odniesieniu do aktów prawnych dotyczących regulacji urządzeń cyfrowych przez dłuższy czas interpretacje były niejasne oraz rozbieżne, w zależności od źródła. Na szczęście na dzień dzisiejszy sytuacja pomału się wyjaśnia. Z czysto handlowego punktu widzenia uważam, że rynek tachografów jest już nasycony poprzez powołanie tak dużej ilości serwisów w Polsce. Rozumiem, że konkurencja musi być, ale niech będzie uczciwa.

DN: Za nami premiera nowego urządzenia serwisowego, brandowanego logiem Continental VDO, WorkshopTab. Docelowo, jeszcze w tym roku, a w pełni w roku 2019, będzie jedynym narzędziem serwisowym, które pozwala na kompleksową obsługę tachografów cyfrowych. Jak ocenia Pan to urządzenie?

P.S.: Początki z WorkshopTab były ciężkie, lecz tak jest z każdą nowością- nie można zmienić szybko swoich przyzwyczajeń. Na szczęście urządzenie szybko zostało przez nas docenione, chociażby z uwagi na fakt, że pozwoliło naszym pracownikom na znacznie szybszą pracę podczas kontroli urządzeń oraz pomiarów. Z pełnym sumieniem mogę polecić to urządzenie, jeśli chodzi o kompatybilność oraz jego obsługę.

DN: Dziękujemy za rozmowę.

Paweł Strzelczyk    
"Naszą wzajemną współpracę rozpoczęliśmy w latach 90- tych – były to czasy tachografów analogowych 1311, 1314, 1318. Podjęcie działalności w dziedzinie tachografów znacząco wpłynęło na dynamiczny rozwój naszej firmy i zaowocowało dalszym jej rozwojem. Z biegiem lat poszerzyliśmy naszą ofertę o sprzedaż i serwis tachografów DTCO oraz komponentów do obsługi tachografów oraz flot, zaś ostatnią nowością, w którą wyposażyliśmy nasz serwis jest WorkshopTab – narzędzie do kompleksowej obsługi tachografów cyfrowych. Urządzenie to pozwoliło naszym pracownikom na znacznie szybszą pracę podczas kontroli urządzeń oraz wykonywania pomiarów."

Paweł Strzelczyk
szef "Mechanika Precyzyjna Tachografy Serwis"
Oddział w Lubinie

 

MECHANIKA PRECYZYJNA TACHOGRAFY SERWIS

Legnica
ul. Złotoryjska 178-184
tel 76/850 67 49, fax + 76/850 67 49
kom. 602 648 679

Lubin
ul. Skłodowskiej 182A
tel 76/724 88 08, fax 76/724 88 08

Bogatynia
Zakład Transportu KWB Turów
kom. 602 648 679

Continental Polska