...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

W oczekiwaniu na DTCO 4.0

Z końcem marca udaliśmy się do Brukseli, by wziąć udział w corocznym spotkaniu dealerów tachografów firmy Continental w Europie.

Stolica Unii Europejskiej nie przypadkowo została wybrana na miejsce spotkania. Nieprzypadkowo, gdyż spotkanie to było preludium do tego, co nadchodzi już dużymi krokami, mianowicie zmian prawnych i idących za nimi nowości w postaci tachografu cyfrowego DTCO 4.0, który obowiązywać będzie od 1 lipca 2019 r.

Na spotkaniu wyraźnie podkreślono, że nie jest to po prostu kolejna wersja tachografu, gdyż zmiany, jakie idą za nim stawiają je na równi z rokiem 2006 , czyli przejściem z tachografu analogowego na tachograf cyfrowy. Kolejną nowością, która ma na celu podwyższenie jakości świadczonych usług przez serwisy tachografów cyfrowych w Europie, będzie konieczność posiadania przez każdy serwis tachografów, który chce obsługiwać DTCO 4.0, urządzenia serwisowego Continental VDO o nazwie WorkshopTab (już dziś dostępne w najlepszych autoryzowanych serwisach Continental Drabpol w Polsce).

założycielskie spotkanie europejskiej sieci dealerów tachografów Kienzle

Od tego się zaczęło – Pierwsze, założycielskie spotkanie europejskiej sieci dealerów tachografów Kienzle. W środku inicjatorzy i gospodarze spotkania – Państwo Kienzle- założyciele i właściciele firmy Kienzle Apparate.

Continental Polska