...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Konferencja europejskich dealerów Funtoro w Smolenicach

Z końcem maja zawitaliśmy do zamku w Smolenicach na Słowacji, gdzie podobnie, jak przed rokiem odbyła się doroczna konferencja europejskich dealerów Funtoro.

Organizator, firma Molpir tradycyjnie już zadbał o miłą, koleżeńską atmosferę tegorocznego zjazdu. Takie spotkanie, to jak zawsze doskonała okazja do zaprezentowania nowości, które w ostatnim czasie pojawiły się w ofercie w zakresie multimediów. Jedną z nich są nowe wyświetlacze Super HD, które są wydajniejsze i zdecydowanie cieńsze od poprzednich - zamiast 41,7 mm mają teraz tylko 30,4 mm. Wyświetlacze te występują w rozmiarach od 10” do 12” z rozdzielczością od 1024x600 do 1366x768 pikseli. Dzięki wprowadzonym zmianom urządzenia te są teraz też łatwiejsze w samym montażu.

Stworzona została również „Chmura” do zarządzania wyświetlaczami. Dzięki temu można sprawdzać, jak popularne są treści na naszym dysku i te najmniej popularne zamieniać na inne; można też zarządzać reklamami wraz z ustawieniami, kiedy dokładnie mają się włączyć. Wprowadzono również możliwość aktualizacji treści poprzez Wi-Fi (1 film HD w 5 minut), a co za tym idzie nie trzeba już chodzić z dyskiem. Z dużym zainteresowaniem spotkał się system FUNTORO MCA dla pojazdów wycieczkowych (zwiedzanie miasta) – zarówno w wersji audio (wejście na słuchawki), jak i video (z wyświetlaczami pojedynczymi lub dwoma trzema na cały autobus). Dzięki „Chmurze” możemy teraz ustawiać pod jakim adresem ma się załączyć już wcześniej przygotowany materiał.

Określona treść może być odtwarzana w oparciu o aktualną pozycję autobusu. W chwili, gdy autobus przejeżdża koło danej atrakcji turystycznej i zabytków, pasażerowie otrzymują na ten temat szczegółową informację. Dzięki wielokanałowej możliwości pracy serwera MCA, wiadomość może dotrzeć do pasażerów w 32 językach.

Z nowych produktów zaprezentowano również rekorder DVR oraz profesjonalny router 3G/4G na 2 karty SIM, a także wersję „light” na 1 kartę SIM. Do oferty wprowadzono również gniazda USB wraz z gniazdem zasilającym 230 V (na jednej listwie), jak i same gniazda 230V.

Na koniec podzielono się z uczestnikami dobrą informacją o dużym sukcesie firmy Funtoro. Jest nim sprzedaż 2300 monitorów do siedzeń na stadionie piłkarskim Besiktas w Stambule. Dla wszystkich kibiców to nie lada atrakcja. Doroczny zjazd to jednak nie tylko zapoznanie się z nowinkami w zakresie multimediów, ale także okazja do wymiany własnych doświadczeń, podzielania się spostrzeżeniami z rynku i perspektywami rozwoju tej branży. To także miłe, koleżeńskie spotkania, na które wszyscy uczestnicy czekają przez okrągły rok.

Molpir PolskaFuntoro Polska