...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Kompleksowa i profesjonalna integracja techniczna

Z dniem 1 styczna br. podzieliliśmy nasz dotychczasowy Dział Rozwoju i Wsparcia na dwie osobne komórki. Przyczyną tej zmiany było ścisłe rozdzielnie prac związanych z rozwojem od wsparcia (support), świadczonego dla klientów z rynku OEM. Tym samym powstał samodzielny Departament Research & Development, którego rolę dziś przedstawimy. Drugi Dział Wsparcia (support) pozostał komórką działu dystrybucji do OEM.

Departament Research&Development

Obecnie samodzielny Departament Research&Development odpowiada za prace w zakresie rozwiązań w obszarze nisko- oraz wysokoprądowym oraz częściowych rozwiązań dotyczących autonomiczności pojazdów. Składa się on z inżynierów o specjalnościach: elektronika, informatyka, robotyka oraz mechanika, którzy odbyli specjalistyczne szkolenia handlowe i techniczne, a także projektantów-grafików oraz techników , zapewniających zaplecze serwisowe.

Główne zadania Departamentu:

  • Opracowanie na wyświetlaczach wizualizacji informacji niezbędnych podczas pracy dla kierowców, operatorów, maszynistów (pomiar: pojazdu, silnika, dodatkowego osprzętu).
  • Tworzenie oprogramowania układowego.
  • Rozwiązywanie problemów związanych z programowaniem maszyn czy wyświetlaczy.
  • Projektowanie i wykonanie wiązek elektrycznych – oparte o rozwiązania CAN.
  • Przerabianie gotowych programów.
  • Produkcja interface czy sterowników.
  • Wsparcie biur projektowych, technologicznych, konstrukcyjnych, działów IT firm zewnętrznych oraz naszego Supportu dla OEM.
Kompleksowa i profesjonalna integracja techniczna  Dział rozwoju i wsparcia

Zakres świadczonych przez Departament R & D usług jest bardzo szeroki. Obejmuje on produkcję, naprawy, tworzenie oprogramowania, szkolenia, nadawanie uprawnień, doradztwo oraz usługi designerskie.

PRODUKCJA

Departament R&D produkuje urządzenia dla projektów własnych, pod specyficzne wymagania klientów tzw. rozwiązania „szyte na miarę”, a także jednostkowe produkty do badań – od tworzenia wiązek przewodów, płytek elektronicznych, interface, sterowników, PDU. Nowością jest produkcja wyrobów na drukarkach 3 D oraz frezowanie materiałów.

OPROGRAMOWANIE

Jednym z głównych zadań działu jest tworzenie oprogramowania w zakresie rozwiązań nisko i wysoko napięciowych. Oprogramowanie takie wykonujemy samodzielnie na zlecenie lub wspólnie z działami konstrukcyjnymi naszych klientów.

USŁUGI DESIGNERSKIE

Pracownicy R&D zajmują się opracowaniami dedykowanego designu informacji pokazywanych na wyświetlaczach 4”, 7”, 10” oraz 12,3”. Całość programowana jest przez nas w różnych językach, tak by spełnić konkretne wymagania kontrahenta OEM, włącznie z personalizacją, odpowiadającą marce OEM lub dedykowanym przeznaczeniem wyświetlacza. Z naszych opracowań skorzystały m.in. takie firmy jak: Autobox, Ursus Bus, Autosan, Farmtrak, Banke Electromotive, AMZ.

NAPRAWY

We współpracy z działem serwisu nasi inżynierowie zajmują się też naprawą dostarczonych głowic urządzeń, klimatyzacji szynowej – w kompleksowym zakresie, Miejsca Pracy Kierowcy (FAP), wyświetlaczy oraz komponentów elektroniki pojazdowej. Poprzez dostęp do dokumentacji producentów, specjalistyczny sprzęt testujący, budowany we w łasnym zakresie, możliwość symulowania środowiska pracy urządzenia, wykorzystanie wysokiej jakości narzędzi oraz dostęp do oryginalnych części zamiennych gwarantujemy wysoką jakość usług.

Z naszej strony zapewniamy:
- opracowanie indywidualnego projektu wzoru deski ,
- wypracowanie wraz z designerem pojazdu najlepszego i najbardziej zbieżnego rozwiązania dla producenta pojazdu,
- brak awaryjności i czytelność informacji,
- zgodność z normami jakościowymi – walidujemy nasze oprogramowania w oparciu o międzynarodowe normy jakości oraz opracowane na przestrzeni lat rygorystyczne normy własne.

SZKOLENIA

Nasi inżynierowie z R&D , dzięki wiedzy, popartej licznymi szkoleniami oraz zdobytemu doświadczeniu chętnie dzielą się nią z naszymi klientami.
Często w charakterze trenerów prowadzą szkolenia dla konstruktorów, projektantów, informatyków, serwisantów oraz użytkowników końcowych.

INTEGRACJA HV

(e-mobilność)

W zakres prac prowadzonych przez Departament R&D wchodzi również integracja układów napędowych. Bazujemy tu na komponentach naszego partnera – firmy TM4 (Dana) , takich jak : silnik, falownik, sterownik oraz oprogramowanie zarządzające. Zarówno urządzenia, jak i oprogramowanie są stworzone z myślą o tym, by jak najbardziej optymalnie wykorzystać potencjał każdego z urządzeń osobno, jak i całego systemu w całości. Dzięki pełnej gamie produktów, dostosowanych do różnych rozmiarów pojazdów użytkowych, możemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, oferując im rozwiązania dedykowane i zapewniające jak najefektywniejszy współczynnik zwrotu z inwestycji (ROI). Firma TM4 (Dana) nie dostarcza pełnej gamy urządzeń energoelektrycznych dla pojazdów, dlatego też brakujące elementy są dobierane przez nasz Departament z oferty znanych i sprawdzonych dostawców, które trafiają do naszej oferty dopiero po otrzymaniu znaku jakości Departamentu R&D.
Kluczowym aspektem naszego systemu jest oprogramowanie bazujące na środowisku Matlab i Simulink, wykorzystywanym w swych opracowaniach przez największych globalnych producentów w branży automotive. Dodatkiem do wspomnianych elementów bazowych jest nakładka systemowa Synapps, która jest autorskim opracowaniem TM4. Całość jest uzupełniona przez zestaw bibliotek programów dopasowanych do różnych pojazdów i poziomów wiedzy programistycznej producenta.

Kompleksowa i profesjonalna integracja techniczna dział rozwoju i wsparcia

DORADZTWO

Obecność na rynku Automotive od ponad 36. lat i specjalizacja w zakresie elementów elektryczno- elektroniczno- mechatroniczno- programistycznych, pozwala nam oferować rozwiązania szyte na miarę, w oparciu o wnikliwą analizę parametrów kontrahenta. Klientowi służymy wszelką pomocą od strony technicznej i technologicznej i przedstawiamy mu ocenę przedsięwzięcia, włącznie z określeniem najlepszego rozwiązania w danym zakresie budżetowym lub też odradzamy podjęcia działań.

Świadczenie powyższych usług nie byłoby możliwe bez odpowiedniego wyposażenia technicznego. Możliwość prowadzenia testów we własnym zakresie na m.in. symulatorze drgań czy w komorze klimatycznej, daje klientowi gwarancję dobrze wykonanej usługi. Do tego dysponujemy wzorcownią – zaczynając od wiązek, poprzez interface, a kończąc na drukach różnych produktów na drukarce 3D.

TM4 Polska, napędy elektryczne do autobusówContinental Polska