...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Klimatyzowana sala testowa nowej generacji

Testowanie 360° dla maksymalnej wydajności i doskonałej jakości produktu

Od 2017 roku do gamy produktów Konvekta dodano nową, klimatyzowana halę. W obszernych scenariuszach testowych sprawdzono osiągi i funkcjonalność klimatyzatorów i pojazdów w tej hali. Obiekt, w którym znajdują się najnowocześniejsze przyrządy pomiarowe i przyjazna dla środowiska klimatyzacja, zapewnia optymalną atmosferę testową.

 

Dostępna sala testowa z trzema komorami testowymi

Testowa hala klimatyczna do której można wprowadzić pojazd, jest przeznaczona dla najbardziej zróżnicowanych typów pojazdów i obejmuje łączną długość 24 m i wysokość 5,5 m oraz oferuje wystarczającą przestrzeń dla pojazdów specjalnych, takich jak na przykład autobusy piętrowe i przegubowe. Klimatyzowana hala może być podzielona na trzy niezależnie działające komory testowe i dlatego nadaje się również do mniejszych środków transportu lub do częściowego wykorzystania. W pomieszczeniach klimatyzowanej hali dostępne są różne stanowiska testowe, za pomocą których można przetestować prototypy lub poszczególne komponenty techniczne.

Klimatyzowana sala testowa Konvekta Drabpol

Kwalifikacja i walidacja urządzeń klimatyzacyjnych odbywa się zgodnie ze szczególnymi wymaganiami normy DIN. Wszystkie dostarczone wyniki są oceniane bezpośrednio i przygotowane dla Klienta w formie szczegółowej analizy.

Korzyści z laboratorium testowego w skrócie

  • Monitorowanie na żywo wszystkich parametrów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu
  • Bezproblemowa dokumentacja, przetwarzanie i ocena danych
  • Analiza termograficzna za pomocą kamery termowizyjnej
  • Makieta projektu kanału powietrznego i grzewczego
  • Symulacje środowiskowe w ekstremalnych temperaturach od -20 °C do +60 °C

Testowa hala klimatyczna Konvekta obejmuje zakres temperatur od -20°C do +60°C. Typowe warunki temperaturowe panujące zimą i latem. Jednocześnie można regulować względną wilgotność powietrza od 30% do 80% (zaczynając od +10°C).

Ponadto można również skonfigurować symulacje środowiskowe, takie jak silne nasłonecznienie, deszcz lub skondensowana woda. Dzięki temu klimatyzowana hala oferuje możliwość symulacji warunków klimatycznych z najbardziej zróżnicowanych stref i cykli temperaturowych na świecie – optymalne warunki w celu odtworzenia konkretnych sytuacji transportowych oraz przeprowadzenia profesjonalnych walidacji i kwalifikacji systemu.

Sprawdź produkty Konvekta w naszym SKLEPIE

Konvekta Polska