...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Debata o Elektromobilności

Na zaproszenie Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej z wielkim zainteresowaniem wzięliśmy udział w konferencji Impact Mobility Revolution, dotyczącej najnowszych innowacji technologicznych w zakresie elektromobilności. IGKM była partnerem merytorycznym katowickiej konferencji, na którą licznie przybyli przedstawicieli jednostek rzędowych, ośrodków badawczo -naukowych, uczelni wyższych oraz środowiska biznesu. Producentów autobusów reprezentowały takie firmy, jak Volvo Bus&Coach i Ursus Bus.

Wystąpienie Prezesa URSUS S.A. Pana Karola Zarajczyka na temat autobusów elektrycznych i elektryczno- wodorowych oraz szeroko pojętej e-mobilności spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Firma nasza, od momentu nawiązania współpracy z producentem silników elektrycznych TM4, aktywnie bierze udział w różnych projektach, związanych z elektromobilnością i transportem zeroemisyjnym. Podczas konferencji nasi przedstawiciele uczestniczyli w wielu dyskusjach i warsztatach. Wszędzie podkreślano, że technologia jutra, jaką jest elektromobilność niesie za sobą wiele korzyści i to zarówno gospodarczych,jaki społecznych. Mowa tu o rozwoju przemysłu i technologii, nowych usług, zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego, czy znacznej poprawie jakości powietrza. Na konferencji poruszano szereg zagadnień, dotyczących pojazdów połączonych i autonomicznych, elektrycznych i elektryczno – wodorowych, zrównoważonej mobilności miejskiej, a także środowiska naturalnego.

Zasadniczym celem eventu w Katowicach było zachęcenie zaproszonych środowisk do wzajemnej współpracy, wymiany poglądów oraz wskazanie źródeł wsparcia rządowego na tego typu inicjatywy. W dużej mierze cel ten udało się zrealizować.

TM4 Polska, napędy elektryczne do autobusów