...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

ULEPSZONE ROZWIĄZANIE – haczyki na słuchawki dla użytkowników śmigłowców Robinson R 44

Miło nam poinformować wszystkich Czytelników, że firma nasza opatentowała haczyki na słuchawki lotnicze do śmigłowca Robinson R44, które następnie Organizacja Obsługowa Part 145 wykonała na drukarce 3D. Rozwiązanie to nasi inżynierowie opracowali i „wydrukowali” na indywidualne zamówienie Klienta – użytkownika śmigłowca Robinson R 44.

Tego typu usługi możemy świadczyć dzięki zakupionej kilka miesięcy temu drukarce 3d Stratasys - model Fortus 450MC, na której wykonujemy bardzo dokładne prototypy z plików 3d CAD, drukowane w technologii Fused Deposition Modeling (FDM). prócz standardowych materiałów, takich jak ABS-M30, ABS-ESD7, ASA oraz materiałów przeznaczonych do wydruków przemysłowych – PC, PC-ABS, PC-ISO, czy Nylon12 jesteśmy także w stanie wykonywać wydruki z materiałów o wysokiej jakości i wytrzymałości, jak ULTEM 9085, ULTEM 1010 oraz ST130. Te ostatnie spełniają najbardziej rygorystyczne kryteria odporności materiałów, których wymaga przemysł lotniczy i agencje regulacyjne.

Haczyki na słuchawki lotnicze wykonaliśmy z certyfikowanego materiału ULTEM 9085. Dla rodziny Robinsona wykonaliśmy dwa rodzaje haczyków: dla pilota i pasażera z przodu oraz dwa dla pasażerów siedzących z tyłu. Nowe haczyki są bardziej funkcjonalne od haczyków montowanych fabrycznie w śmigłowcach Robinson R44. Pozwalają nie tylko na łatwiejsze i bardziej ergonomiczne mocowanie słuchawek lotniczych, ale też na wygodne zawieszenie modułu sterującego głosem, który znajduje się teraz blisko ucha. Dodatkowo konstrukcja haczyka umożliwia wygodne powieszenie marynarki, czy kurtki. Haczyki można również personalizować – zamieścić na nich logo firmy, itp.

Posiadane przez naszą firmę nowoczesne oprogramowanie CAD, skaner 3d oraz drukarka 3d pozwalają na projektowanie i wykonywanie dowolnych, dodatkowych elementów wyposażenia w sposób szybki i efektywny. Przy pomocy naszych konstruktorów i inżynierów z Organizacji Part 145 oraz Part 21 możemy wykonać każde indywidualnie rozwiązanie, zlecone nam przez Klienta, a dodatkowo jesteśmy w stanie uzyskać zatwierdzenie nadzoru lotniczego na wykonane elementy.