...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Nowości dla rynku BA

Na zaproszenie naszego partnera, amerykańskiego koncernu Collins Aerospace po raz pierwszy po zmianach własnościowych wzięliśmy udział w światowym spotkaniu dealerów wspomnianego producenta.

Na zjeździe zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania w zakresie awioniki, w tym wersja demo najnowszego, zintegrowanego systemu z serii Pro Line. Mowa tu o wersji Fusion, z trzema dotykowymi ekranami wielofunkcyjnymi. Seria Pro Line to również zintegrowane komunikaty systemu ADS-B Out oraz współpraca z satelitarnym systemem wspomagającym dla Europy.

Przedstawiciele CA zapoznali również uczestników z programami CASP – ofertą skierowaną zarówno dla klientów flotowych, jak i indywidualnych, zawierającą pakiet ubezpieczenia wyposażenia awionicznego marki Collins. Program polega na objęciu ubezpieczeniem komponentów awioniki za jedną, ustaloną z góry kwotę. W przypadku uszkodzenia któregoś z nich, firma Collins Aerospace wymienia blok w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia. Bilansowo wygląda to tak, że przy ubezpieczeniu na przykładową kwotę 30 000 USD, mamy możliwość wymiany bloków, które nie objęte ubezpieczeniem generują koszty rzędu nawet setek tysięcy dolarów.

Drugi dzień szkolenia poświęcony był dyskusjom na temat nowych projektów, rozwoju STC na produkty Collinsa oraz zebraniu informacji zwrotnych od przybyłych dealerów z zakresu obsługi systemów CA na ich rynkach.

Duży nacisk położony został na propozycje usprawnienia wzajemnych działań na linii producent – dealer w zakresie dostaw, supportu oraz partnerstwa w projektach.

Rockwell Collins Polska