...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Międzynarodowa Konwencja AEA w Las Vegas

Blisko 2000 producentów awioniki, przedstawicieli stacji obsługowych oraz innych specjalistów z zakresu lotnictwa ogólnego uczestniczyło w tegorocznej konwencji AEA w MGM Grand Convention Center w Las Vegas. To coroczne wydarzenie jest największym zjazdem producentów awioniki, dystrybutorów i certyfikowanych stacji naprawczych na świecie.

Aspen Avionics Cory Relling Robert Blaha

Z naszymi partnerami z Aspen Avionics – od prawej: Cory Relling (AA), Prezes Paweł Drabczyński, Krzysztof Sułkowski (Drabpol) oraz Robert Blaha (AA).

Tegoroczny udział był dla naszej firmy jubileuszowy, gdyż po raz 10. uczestniczyliśmy w konwencji, jako stały członek Stowarzyszenia AEA. Coroczna konferencja to nie tylko spotkania w lotniczym gronie, ale przede wszystkim cykl szkoleń, prezentacje nowości w zakresie awioniki, a także nagradzanie zasłużonych dla Stowarzyszenia osób. W tym roku prawie 40 firm zaprezentowało swoje nowe produkty i usługi, w tym nasi partnerzy: jak Rockwell Collins, Bendix King, Honeywell, Garmin, Universal Avionics, Avidyne, Aspen Avionics oraz Mid Continent.

al Ingle

Miło nam było spotkać się z naszym wieloletnim, przyjacielem i zarazem mentorem w zakresie awioniki – Al'em Ingle

AEA to także targi, podczas których 135. wystawców prezentowało najnowsze technologie w zakresie awioniki. Mieliśmy przyjemność gościć na stoiskach naszych partnerów, jak również brać udział w organizowanych przez nich szkoleniach marketingowo- handlowo-technicznych. Łącznie podczas całej Konwencji, aż 75 godzin było przeznaczonych na szkolenia techniczne, rozmowy dotyczące zmieniających się przepisów oraz dyskusje na temat zarządzania biznesem. Konwencję tradycyjnie już otworzyła Przewodnicząca AEA Paula Derks. Podczas swojego dorocznego przemówienia oficjalnie ogłosiła, że za rok, po zakończeniu przyszłorocznej konwencji w Palm Springs w Kalifornii przechodzi na emeryturę. Paula Derks przewodzi Stowarzyszeniu AEA od 1996 roku. Jak co roku na oficjalnej ceremonii otwarcia konwencji wręczone zostały wyróżnienia dla zasłużonych członków AEA .

Paula Derks, AEA President    
"Stoję na tym podium każdego roku, przez ostatnie 22lata, jako prezes tego Stowarzyszenia.Jednak dla tej wielkiej organizacji pracuję od momentu ukończenia przeze mnie studiów, czyli już prawie 40 lat. Nie trudno sobie wyobrazić, że AEA to ogromna część mojego życia. Nie jest to jednak praca, AEA jest moją pasją, oczywiście poza rodziną i moją wiarą.

Za około 12 miesięcy przejdę na emeryturę. Może wydawać się niezwykłe, że ogłaszam to 12 miesięcy wcześniej, ale chcę, aby ta sukcesja była jak najbardziej bezproblemowa dla Stowarzyszenia. To moje 12-miesięczne przejście da zarządowi czas na przemyślane i strategiczne poszukiwanie następnego prezydenta AEA. Także dla mnie będzie to czas podsumowań i odpowiedniego przygotowania się do przekazania swoich rządów nowemu kierownictwu."

Paula Derks
Prezes AEA

Członkiem Roku AEA 2018 został Efrain Lopez – założyciel i właściciel Georgetown Instrument Servi- ces Inc. oraz właściciel Castleberry Instruments & Avionics. Z kolei nagroda roku 2018 dla Członka Stowarzyszonego AEA trafiła do firmy Genesys Aerosystems, skupiającej Chelton Flight Systems Inc. iS-TEC Corp,. Genesys Aerosystems jest aktywnym członkiem AEA od 1980 roku. Nagroda ta, przyznawana w wyniku głosowania wszystkich dealerów, jest corocznie wręczana producentowi, dystrybutorowi lub organizacji serwisowej dla uznania wzorowej obsługi i wsparcia dla przemysłu, któremu służy.

Garmin Polska, awionikaBendixKing by Honeywell, awionikaUniversal Avionics Systems CorporationRockwell Collins PolskaASPEN Avionics PolskaMID Continent Instruments PolskaHoneywell, awionika, światowy koncern w branży lotniczej