...z doświadczenia pewni!
na rynkuod 1983
centrala@drabpol.pl+48 34/366 00 22
   english version   polska wersja  rosyjska wersja

Konwencja AEA w Nowym Orleanie

Tegoroczna Konwencja Stowarzyszenia Elektroników Lotniczych – AEA była wyjątkowa, a to z racji obchodów podniosłego jubileuszu 60-lecia działalności tej organizacji. Gospodarzem jubileuszowej konwencji był tym razem urokliwy Nowy Orlean w stanie Luizjana. Miłym akcentem tegorocznego jubileuszu było podsumowanie najważniejszych wydarzeń podczas konwencji AEA – jednym z nich było uroczyste wniesienie polskiej flagi przez Prezesa Pawła Drabczyńskiego podczas otwarcia AEA w Waszyngtonie w 2012.

Przypomnijmy, że założone w 1957 roku stowarzyszenie Aircraft Electronics Association reprezentuje blisko 1300 firm członkowskich w 43. krajach, w tym producentów i dystrybutorów systemów awionicznych, a także międzynarodowe stacje naprawcze, specjalizujące się w konserwacji, naprawie i instalacji systemów awioniki i elektroniki w lotnictwie ogólnego przeznaczenia.

Otwarcia jubileuszowej Konwencji uroczyście dokonała Przewodnicząca AEA Paula Derks. Okrągła rocznica była okazją do podsumowania działalności stowarzyszenia, jak i przypomnienia najważniejszych wydarzeń w ciągu tego minionego okresu. Było nam niezmiernie miło, że nasza aktywność (obecni byliśmy już po raz 9.) na amerykańskiej Konwencji AEA została zauważona. Przypomniano bowiem uroczyste wniesienie polskiej flagi przez Prezesa Pawła Drabczyńskiego podczas otwarcia konwencji AEA w Waszyngtonie w 2012.

Prezes znalazł się wówczas w gronie 20. wybranych państw, z których pochodzą członkowie stowarzyszenia. Kolejnym wydarzeniem, którego nie zabrakło w rocznicowej prezentacji, a dotyczyło naszej firmy, było zaproszenie nas do udzielenia wywiadu dla magazynu Avionics News Magazine. Miało to miejsce podczas ubiegłorocznej konwencji w Orlando. W ogniu pytań i odpowiedzi znalazł się wówczas Krzysztof Sułkowski – Product Manager ds. awioniki >czytaj więcej.

Uroczystość była tradycyjnie okazją do wręczenia nagród i wyróżnień bardziej zasłużonym członkom organizacji. Członkiem Roku AEA został w tym roku pan Greg Vail z Flightstar Corp, zaś nagrodę członka AEA otrzymała firma Appareo. Serdecznie gratulujemy laureatom. 60 rocznica AEA została dodatkowo zaakcentowana uroczystym pochodem z udziałem wszystkich uczestników konferencji na specjalną wieczorną uroczystość. Członkowie AEA w karnawałowych strojach, typowych dla Nowego Orleanu, w towarzystwie orkiestry dętej hucznie uczcili ten wyjątkowy jubileusz.

Pochód uczestników konwencji z okazji 60-lecia AEA

Specjalny pochód wszystkich uczestników konwencji z okazji 60 lat AEA, wzbudził spore zainteresowanie na ulicach Nowego Orleanu.

Nowości na AEA

Tradycyjnie już konwencja AEA zgromadziła liczne grono wystawców. Co roku obecni są na niej także nasi zagraniczni partnerzy. Miło nam było gościć na targowych stoiskach takich firm, jak Univesal Avionics, BendixKing, Honeywell, Garmin, Rockwell Collins, Aspen Avionics, Avidyne, L3 Aviation oraz Mid Continent Instruments + Avionics. Wielu z naszych partnerów już pierwszego dnia miało okazję zaprezentować swoje nowości produktowe. Firma L3 przedstawiła system Lynx NGT-9000 – intuicyjny wyświetlacz dotykowy o poszerzonych możliwościach prezentacji danych z systemu Stormscope czy TerrainVision, oraz NXT 700 – transponder ADS-B.

Garmin pokazał system G1000 NXi, będący najnowszą generacją popularnego systemu G1000. Co ważne, w przypadku upgradu ze starszego systemu G1000 , wyświetlacze są kompatybilne elektrycznie z nowym systemem.

Nowości zaprezentowała również firma Mid, a zaliczały się do nich konwertery z serii True Blue Power dla lotnictwa General Aviation – m.in. TC 320, najmniejszy i najlżejszy konwerter DC-DC z 14V na 28V o mocy 230W oraz TI204 – konwerter DC-AC o mocy 1200W, napięciu wejściowym 20-36VDC i wyjściowym 115VAC, 400Hz.

Nowe produkty, jak i wszystkie pozostałe, prezentowane były drugiego i trzeciego dnia w czasie trwania targów AEA. Ostatni dzień upłynął na całodniowych sesjach szkoleniowych, w których mieliśmy możliwość uczestniczyć. Dla nas była to doskonała okazja do rozmów ze specjalistami, do skonfrontowania własnej wiedzy i doświadczeń, a także możliwość poznania nowych, technicznych rozwiązań.

W rytmie JAZZU

Niepisaną tradycją są już uroczyste wieczory organizowane przez naszego partnera – firmę GARMIN dla swoich dealerów. Dobrze pamiętamy jeszcze niecodzienne wydarzenie, jakie miało miejsce w roku ubiegłym pod skrzydłami Atlantisaw Kennedy Space Center na Florydzie. W tym roku było równie podniośle. Cała rodzina Garmina zgromadziła się w Muzeum II Wojny Światowej w Nowym Orleanie. Tym razem uczestnicy doskonale bawili się pod skrzydłami samolotów bojowych z okresu II wojny światowej. Wszyscy mieli okazję zwiedzić okazałą wystawę z tamtego okresusamoloty bojowe, wyposażenie wojsk, itp.

Swoją obecnością wieczór zaszczycili członkowie zarządu AEA- Paula Derks – Prezydent AEA, Ric Peri – Vice President of Government & Industry Affairs AEA, Debra McFarland- Executive Vice President oraz Lauren McFarland- Dyrektor Reklamy. Oczywiście nie mogło zabraknąć jazzowej muzyki w wykonaniu zespołu rodem z Nowego Orleaniu, w rytm której wszyscy doskonale się bawili. Dziękujemy organizatorowi za ten wspaniały wieczór i kolejną niezapomnianą dawkę niecodziennych wrażeń.

Targi AEA w Nowym OrleanieTargi AEA w Nowym Orleanie
Konwencja Stowarzyszenia Elektroników LotniczychKonwencja Stowarzyszenia Elektroników Lotniczych

Garmin Polska, awionikaBendixKing by Honeywell, awionikaHoneywell, awionika, światowy koncern w branży lotniczejUniversal Avionics Systems CorporationRockwell Collins PolskaAvidyne PolskaASPEN Avionics PolskaMID Continent Instruments PolskaL-3 Communications Avionics Systems Polska